Ambalaj Bandı

Anasayfa Ambalaj Bandı

Ambalaj Bandı Nedir?
Dünden bugüne artış gösteren endüstriyel ürün seçenekleri, üretim kapasitesi ve çeşitli lojistik yöntemleri ile birlikte kuruluşların ihtiyaç duydukları temel malzemelerde de bir talep artışı görülmektedir. Çeşitli bantlara gösterilen talep de bunlardan birisidir. Günlük yaşamın birçok alanında çeşitli bantlar kullanılmaktadır. Küçük ve ağır yük olmayan işlerde ofis boy ince bantlar kullanılsa da kullanım çeşitliliği ve dayanıklılığı sebebiyle ambalaj bandı oldukça tercih edilmektedir.

Ambalaj bandı diğer bantlara nazaran daha kalın ve dayanıklı bir bant türüdür. Kokusuz seçenekleri ve dayanıklı yapılarıyla tüketicilerin tercih ettiği bir bant türü haline gelmiştir. Ambalaj bandı, basınç duyarlılığı sebebiyle endüstriyel alanda en çok tercih edilen bant türüdür. Ambalaj bandının türleri farklı etkenlere göre değişim gösterse de genel olarak ambalaj bandının en yaygın kullanıldığı alanlar lojistik, koli paketleme, ürün ambalajlamadır. Elbette buna ek olarak günlük hayatta farklı birçok alanda kullanıma uygundur ancak seçilecek ambalaj bandı çeşidi belirli etkenler göz önünde bulundurularak seçilmelidir.

Ambalaj Bandı Çeşitleri Nelerdir?

Endüstriyel alanların olmazsa olmazı ambalajlama işlerinde kullanılan ekipmanların kalitesi ve dayanıklılığı yadsınamaz bir unsur olarak önümüze çıkmaktadır. Üretim faaliyetleri arttıkça endüstriyel firmalar, güvenilirliğini ve sürekliliğini korumak için kaliteli malzeme arayışına girmektedir. Ürünün üretim aşaması kadar ambalajlama aşamasının da önemi oldukça fazladır.

Ürün kalitesini korumak ve müşteri memnuniyetini sağlamak için ürünün doğru bir şekilde muhafaza edilmesi ve gönderilmesi gerekmektedir. Ambalaj bandının basınca dayanıklı olması ve ürünün özelliklerine uygun çeşitlilik sunması ambalajlama alanında bu bantları oldukça önemli bir yere taşımaktadır. Endüstriyel firmaların bu unsurları sağlamak için talep ettiği ambalaj bandı da kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir.

Ambalaj bandının çeşitleri kullanılacağı ürünün ve ortamın derecesi, nem oranı, yüzey cinsi, dayanıklılık süresi, genişlik gibi özellikler temel alınarak değişmektedir. Ambalaj bandı; hotmelt, doğal kauçuk ve akrilik olmak üzere üçe ayrılır. Bunlara ek olarak tüm ürünler şeffaf, kahverengi, beyaz ve baskılı olarak üretilebilmektedir. Şeffaf ürünler, kokusuz yapısı ve yapıştırıldığı yüzey üzerinde pek belli olmaması sebebiyle tercih edildiği gibi sararma yapmamasıyla da dikkat çekmektedir. Kahverengi ürünler, kuvvetli yapısıyla kaliteli bir yapışkanlık sağlamaktadır. Beyaz renkli bantlar ise, ilk yapıştırma güçleri yüksek ve genelde boru gibi malzemelerin üzerinde kullanılmaktadır. Ayrıca Megabant’ın sunduğu hizmet sayesinde, tüm ürünler talebe uygun olarak farklı renklerde üretilebilir ve istediğiniz yazı üzerine basılabilir.

Ambalaj Bandı Özellikleri Nelerdir?

Ambalaj bantlarında hangi çeşidi seçeceğiniz ihtiyacınıza dayalı olarak kullanacağınız yapıştırma alanlarına göre değişmektedir. Hotmelt ambalaj bandı diğer bantlara göre daha ince ve dayanıksızdır, dolayısıyla el ile kolayca kopma özelliğine sahiptir. Ayrıca kullanım alanları karton, koli, çuval, PVC, naylon gibi birçok alan olsa da yalnızca endüstriyel alanda değil, günlük hayatta da birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Doğal kauçuk ambalaj bandı özellikleri ve kullanım alanları sebebiyle çok fazla tercih edilen bir bant olmamasının yanı sıra, PVC ve naylon gibi yüzeylerde verimliliği en yüksek bant çeşitlerinden biridir. Ayrıca düşük dereceli soğuk alanlarda hem rahat hem de yüksek verimlilik sağlaması sebebiyle kalitesi oldukça yüksektir. Kullanım alanlarının çok geniş olmamasından dolayı tedarik edilmesi zor olabilir ancak değişen ve gelişen endüstri alanı daha yüksek kalite ve dayanıklılık arayışına girerek doğal kauçuk ambalaj bandının önemini giderek arttırmaktadır.

Akrilik ambalaj bandı su bazlı yapıştırıcı kullanılan bant türüdür. Dolayısıyla naylon yüzeyler dışında kullanımı tavsiye edilmez ayrıca düşük dereceli alanlarda da kullanıma uygun değildir. Farklı ebat ve uzunluklarda üretilen ambalaj bandı çeşitleri ihtiyacınıza göre küçük veya büyük ambalaj bandı boyutlarında talep edilebilir.

Ambalaj Bandı Fiyatları

Ambalaj bandı fiyatları için net bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Çünkü ambalaj bantları türlerine, ebatlarına ve uzunluklarına göre fiyat değişkenliği göstermektedir. Talep edeceğiniz ambalaj bandı çeşidi ve özellikleri için detaylı bilgi almak, fiyatları öğrenmek ve hızlı teslimat imkanından yararlanmak için iletişim formunu doldurarak Megabant bünyesindeki uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.