Çemberler

Anasayfa Çemberler

Çember Nedir? Çemberleme Nedir?

Çember, ürünlerinizin herhangi bir zarar görmemesi için depolama ve taşıma esnasında ürünleri sararak korumak için bir arada tutan malzemelerdir. Nakliye esnasında yüklerinizi paletlere, kasalara, kamyonlara, tırlara, yük vagonlarına, açık kasa römorklara yükleme ve sabitleme işlemine çemberleme denir.

Çemberleme üretilen veya depolanan ürünü korur, kargo ve taşıma esnasında dağılmamasını sağlar ve depolarda ürün yerleştirme esnasında yerden tasarruf sağlar. Çalışanların taşıma, yükleme boşaltma ve depolama sırasında meydana gelebilecek kaza risklerini en aza indirmesini sağlayarak işveren ve işçiyi korur üretimden sonra büyük kolaylık sağlar. Ülkemizde bu konuda uzman Megabant ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere geniş ürün yelpazesi ile stoklu üretim yapması ve hızlı teslimat ile çözümler sunması ile ön plana çıkan bir firmadır. Web sitesinde ki iletişim formunu doldurarak size özel çözümler için konusunda uzmanlardan bilgi alabilirsiniz.

Hangi çemberin kullanılabileceği noktasındaki en belirleyici öğe bağlanacak ürünlerdir. Hesaba katmamız gereken bir unsur da sevkiyatın nasıl yapılacağıdır. Mega Bant işlerinde uzman ekipleriyle ürünleriniz için en güvenilir çember konusunda tavsiyede bulunabilecek yetkinliktedirler. Üründe nakliye ve depolama esnasında oluşabilecek hasarları, kayıp oranını düşürerek maliyete direkt katkıda bulunur.

Çember Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Ülkemizde çok farklı malzemelerden üretilmiş çeşitli ebatlarda, farklı boyutlarda ve değişik ihtiyaçlara göre çemberler bulunabilir. Ülkemizde en çok kullanılan çeşitleri polyester çemberler ve çelik çemberlerdir. Üretilen ve taşınacak ürünün durumuna göre kullanılacak çemberler farklılıklar göstermektedir. Plastik çemberler, polipropilen pp çemberler, polyester pet çemberler, lifli tekstil çemberler, lifli kompozit çemberler gibi çeşitleri vardır. Yükümüz ağır ise dayanıklılık gerektiriyorsa en uygun çember çeşidi çelik çemberlerdir.

Plastik Çemberler

Plastik çember, tam otomatik çember makinelerinde, yarı otomatik çember makinelerinde, havalı çember makinesinde, elektrikli ve şarjlı çember makinelerinde ve manuel el çember makinelerinde kullanılmaktadır. Plastik malzemeden siz değerli müşterilerimizin istediği renkte ve ölçüde üretilmektedir. Çeşitli gönderilerinizin ambar ve kargo gibi sevkiyatı sırasında dağılmamasını ürünlerinizin içinden çalınma ve kaybolma risklerini ortadan kaldırır. Renk çeşitliliği fazladır, (Sarı, Lacivert, Mavi, Siyah, Kırmızı, Turuncu vs.) ve ölçülerde üretilmektedir.

Polipropilen PP Çemberler

Dayanıklılığı yüksek olan polyester çemberler paketli ürünlerin paletlere birleştirilmesinde kullanılmaktadır. Orta ve düşük mukavemet gerektiren paketleme uygulamalarında orjinal pp çemberler maksimum güvenliğe sahiptirler.

Polyester Pet Çemberler

Polyester çemberler sağlamlık ve dayanıklılık yönünden çeliğe yakın olmasına rağmen maliyet hesaplarına girildiği zaman ön plana polyester malzemeden üretilenleri çıkmaktadır.

polipropilen (PP) plastik çember şeritlerinin hammaddesidir. Dünyada polipropilen kullanım alanı oldukça çoktur. Otomotiv alanında üretilen parçalardan, tekstil ve yiyeceklerin paketlenmesine kadar geniş bir kullanım alanı vardır.

Monomer propilen, polimer hale getirilerek yeni bir ürün elde edilir. Bu ürün asit ve bazlara karşı aşırı bir direnç göstererek dayanıklılığını artırır. Polipropilen yıpranmaya, gerilmelere, çekme ve koparılmalara karşı yüksek mukavemet gösterir. Kullanımı kolay ve düşük maliyetlidir. Darbelere mukavemeti oldukça yüksektir. Elektrik yalıtımı çok iyidir. Erime sıcaklığı 160 derecedir.

Lifli Tekstil Çemberler

Lifli tekstil çemberler orta ve yüksek mukavemet gerektiren ürünlerin çemberlemesinde maksimum güvenli çemberleme imkanı sağlamaktadır. Çemberleme aparatları ve çelik tokaları ile kullanımı en pratik olanı, uygulamaların da manuel olarak yapılabildiği güvenilir ve tasarruflu malzemedir. Mukavemetli tekstil lifleri ve composite kaplamadan oluşması kullanım alanlarını da genişletmektedir.

Lifli Kompozit Çemberler

Lifli kompozit çemberler, oluşması için polyester ipliklerin üzerine polipropilen madde ile birleştirilerek oluşturulur. Güçlü olan polyester, ek madde ile birleşince esneklik kazanır. Elastik değeri ve mukavemeti yüksek olmasına karşılık fiyat olarak da kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Öyleki lifli kompozit, sentetik çelik çember olarak da adlandırılır. Sağlam dayanıklı bir malzemedir, ekonomik paketleme için çok kullanışlı bir üründür.

Çemberlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Özellikle tuğla, parke taşı, kaldırım taşı, mermer, granit, seramik gibi ağır, dağılma ve kayma riskinin olduğu ürünlerin taşınmasında en güçlü model olan polyester çemberler kullanılmaktadır. Sektörlerin hemem hemen hepsinde kullanılmaktadır.Beyaz eşya, mobilya, makina parçaları gibi büyük hacim kaplayan paketlerde de polyester çemberler tercih edilmektedir. Kısacası ambalajlamanın olduğu her sektörde kullanılmaktadır. Günümüzde en küçük koli veye paketimizinde dağılmaması, güvenli nakliyesi esnasında da çemberlerin kullanımı günlük yaşantımızın da içine girmiştir.

Çember Toptan Satış

Çemberlerin toptan satışı sırasında araştırma yaparken dikkat edilecek en önemli husus size teslimat konusunda ve ürün yelpazesinin genişliği konusunda çözümler üretilmesidir. Megabant size bu konuda en iyi çözümleri sunmaktadır. Web sitesini inceledikten sonra iletişim formunu doldurarak müşterilerine hızlı dönüşler sağlamaktadır. Uzman ekibimiz size özel çözümler sunmak için sizinle irtibata geçecektir.

Çemberlerin Fiyatları Ne Kadar?

Çemberlerin fiyatları konusunda uzman ekibimiz sizlerin iletişim formunda ki bilgilerinize ulaşarak, inceleme yaptıktan sonra sizlere dönüş sağlayacaktır. Bu görüşme neticesinde en uygun ürüne sizi yönlendirecek ve fiyatları size sunacaktır. Megabant çözüm odaklı anlayışını her zaman sürdürmektedir.