Çift Taraflı Bant

Anasayfa Çift Taraflı Bant

Çift Taraflı Bant Kullanım Alanları Nelerdir?

Tüm bant tipleri günlük tamir, montaj veya işaretleme işlerinde kullanılır. Çift taraflı bantlar ise normal bantların sunamadığı özellikler sunar. Yapılacak işin türüne göre birçok farklı çeşit sunması ve dayanıklılığı çift taraflı bantların sunduğu özelliklerden yalnızca ikisidir.

Çift taraflı bantlar, süper güçlü montaj bandı olarak da bilinmektedirler. Çift taraflı bantların kullanım alanı çok geniş olup birçok farklı sektörde kullanılmaktadır. Bu sektörlere örnek olarak:

  • Otomotiv

  • Beyaz eşya

  • Yalıtım

  • Mobilya

  • Medikal

Listedeki sektörler sadece kullanım alanlarının bazıları olmakla beraber çift taraflı bantlar kullanıldıkları sektörlerde maliyeti düşürüyor, hızlı ve kolay kullanım sağlıyor. Demontaj, delme ve vidalama gibi zahmeti arttıran hatta işleri zorlaştıran işlemlerin yapılmasının önüne geçerek en pratik çözümleri sunuyor.

Çift taraflı bantlar birçok sektörde kullanılmalarının yanı sıra günlük hayatı kolaylaştırmaya da yardım ediyorlar. Kırılan yada çatlayan yüzeylerin tamir işlemlerinde, elektronik aletlerin tamirinde, kopan parçaların birleştirilmesinde(mekanik tamir işlerinde), tablo/saat asma gibi işlemlerde kullanılmaktadır.

Dekor olarak dahi kullanılabilen çift taraflı bantlar evin bir parçası gibi görünen hatta ofislerde bile kullanılan odanın bir parçası gibi görünen ve hırsızlık olasılığını azaltan gizli saklama bölmelerinin yapımında kullanılıyor.

Birbirinden farklı birçok ortama ve yüzeye uyum sağlayacak birçok çeşit çift taraflı bant piyasada mevcuttur. Kullanılacakları işler için üretildikleri malzemelerde farklılık gösterir. Örneğin bobin ekleme bantlarında, kağıt taşıyıcı ve akrilik yapışkan bant olabildiği gibi alüminize kağıt taşıyıcı ve modifiye akrilik yapışkan kullanılabilmektedir. Bir diğer örnek olarak çift taraflı transfer bantlarında, taşıyıcısız ve su bazlı akrilik yapıştırıcı kullanıldığı gibi taşıyıcısız ve saf akrilik yapıştırıcılı modeller bulunmaktadır.

Çift taraflı bantlar yapıştırıldığı yüzeyde herhangi bir iz bırakmadığı için son zamanlarda oldukça çok kullanılıyor. Yanlış yere yapıştırılıp çıkardığında yapışkan özelliği biraz azaldığı için dikkatli olunmalıdır. Eğer gereken özen gösterilmezse yapıştırıldığı yüzeyi tutmayabilir ve istenmeyen sonuçların doğmasına neden olabilir.

Hangi Markaların Ürünlerini Tedarik Ediyoruz?

Megabant olarak, siz değerli iş ortaklarımıza ve müşterilerimize kaliteyi ulaştırmak için en kaliteli bant üreticileri ile çalışıyoruz. 3M çift taraflı bantlar ve Nitto Bento çift taraflı bantlar piyasada ismi çokça duyulan firmaların ürünleridir. Çalıştığımız üreticilerin ürünleri uzun süredir piyasada yoğun olarak kullanılmaktadır. Farklı işler için üretilmiş birbirinden farklı birçok bandı stoklarımızda tutmamız sayesinde çok hızlı şekilde teslimat yapabiliyoruz.

Megabant olarak, sizlerin düşüncelerini önemsiyor ve kendimizi geliştirmeye sizlerden de aldığımız geri dönüşler ile devam ediyoruz. Aramızdaki bağı kuvvetlendirmek, gelecekte yapacağımız işlerde kolaylıklar sağlamak adına lütfen form doldurarak bize fikirlerinizi iletin.

Nitto Bento Çift Taraflı Bant

Nitto Bento; 1976 yılında ambalaj bantları ve maskeleme bantları üretimine başladı. Yakın geçmişte Türkiye’deki büyük markalarla iş yapmıştır. Dünyanın her yerinde bayilikleri bulunan markanın kalite standartları oldukça yüksektir. Şirket bugünlerde endüstriyel pazar için bant üretimine odaklanmıştır. Nitto Bento’nun modern fabrikası 32.000 m2’lik 2 binadan oluşmaktadır. Firmanın kalite sistemi Bureau Veritas (BVQI) tarafından sertifikalandırılmıştır ve hijyen, sağlık emniyet kalite gerekliliklerini tam karşılamaktadır. Kalite, sürekli inovasyon ve müşteri odaklılık, Nitto Bento’ nun en önemli gelişim politikalarıdır.

AFT silikonize bantlar, bobin ekleme bantları, köpük taşıyıcılı bantlar, film bantlar, transfer bantları gibi bir çok çift taraflı bant stoklarımızda bulundurmamız sayesinde hızlı teslimat yapabiliyoruz.

3M Çift Taraflı Bant

3M, 13 Haziran 1902 tarihinde beş iş adamı tarafından Amerika’nın Minnesota eyaletinde kurulmuştur. Şirketin merkezi Minnesota eyaletine bağlı Maplewood kentinde yer almaktadır. 3M, bantlar, tutkallar ve daha birçok farklı türden olmak üzere 55.000 üzerinde ürün üretmektedir. 3M bant uzun yıllardır endüstriyel bant ve yapıştırıcılar üretmekte olan bir şirkettir. ARGE çalışmaları, tasarım atölyesi ve müşteri inovasyon merkezi ile farkını piyasada kanıtlamıştır. Müşterilerine önem vermiş ve kalitesini arttırmak için her zaman çalışmalarda bulunmuştur.

Köpüklü çift taraflı bant, yüksek performanslı çift taraflı bant, şeffaf bant, çift taraflı şeffaf bant bünyesinde bulundurduğu bant çeşitlerinin sadece küçük bir bölümünü oluşturmaktadır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi siz değerli müşterilerimiz ve iş ortaklarımızdan tavsiye, öneri ve şikayetlerinizi almayı çok isteriz. Bunları bize iletmek için lütfen sitemizdeki formu doldurmaktan çekinmeyin.

Çift Taraflı Bant Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım alanları çok geniş olan çift taraflı bantların birçok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Çift taraflı bantlar kullanım alanlarına özel olarak tasarlanmışlardır. Kullanıcının yapılacak işte en iyi verimi alabilmesi için uygun üretilen bandı alması gerekmektedir. Çünkü kullanılacağı zemin ve amaca göre seçilen bant kullanıcının iş verimini en üst seviyeye çıkaracaktır. Çift taraflı bantların endüstri için kullanılabilecek modelleri olduğu gibi ev ve işyerlerinde kullanılmak üzere üretilmiş modelleri de vardır.

Çift taraflı bantlar sağladıkları çeşit, kolaylık ve sağlamlık ele alındığında eşi olmayan malzemelerdir ve diğer bant çeşitlerini de düşündüğümüzde bu malzemenin kahramanı niteliğindedir.

Çift Taraflı Silikon Bant

Hızlı, pratik, güvenilir bir şekilde montaj işlerinde kullanılabilen bantlardır.Çift taraflı silikon bantlar, otomotiv, beyaz eşya, baskı ve hatta havacılık sektörlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Çift taraflı bant, vida ve kaynak gibi zahmetli birleştirme yöntemlerine alternatif olarak kullanılabilir. Maliyeti azaltması, yapılan işin estetiğine zarar vermemesi pratikliğinin yanında göz önünde bulundurulması gereken kullanıcı dostu diğer iki özelliğidir.

Çift Taraflı Köpük Bant

Çift taraflı köpük bantlar genellikle güçlü bir yapıştırma gereken durumlarda kullanılır. Kauçuk ya da akrilik bazlı olabilirler. Bantlarda bulunan köpük malzemesi kullanılacak bandın yerine göre değiştirilebilir. Poliüretan köpük, PE köpük çift taraflı köpük bantlarda kullanılan köpük türlerinden sadece ikisidir. Düzgün olmayan yüzeylere kusursuz yapışmayı sağlaması yanında su geçirmez özellikleri mükemmel performansı sağlar. Otomotiv, mobilya ve daha birçok alanda kullanılmaktadır.

Güçlü Çift Taraflı Bant

İsminden de anlaşılacağı gibi ekstra güçlü bu bantlar, dağılma, yırtılma, kopma olmaksızın güvenilir kullanım sunar. Daha güçlü ve yüksek performanslı Çift taraflı bantlar yoğun stres için üretilmiştir. Türdeşlerinin dayanmakta güçlük çektiği zorlu şartlara kolaylıkla dayanabilirler. Kalıcı veya geçici mekanik birleştirme işlerinde kullanılabilirler. İç ve dış mekan kullanımına uygundur. Her türlü hava koşulunda rahatlıkla kullanılabilir. OEM, otomotiv ve montaj gibi bir çok alanda kullanılır.

Şeffaf Çift taraflı bant

Şeffaf çift taraflı bantların birbirinden farklı birçok modeli vardır. Metalleri yapıştırmak için kullanılan modeller, montaj işlerinde kullanılan modeller ve mekanik tamir işlerinde kullanılan modeller gibi daha birçok modeli vardır. Diğer çift taraflı bantlardan şeffaf yapıları ile ayrılırlar. Çünkü şeffaf yapıları sayesinde kullanıldıkları yüzeyde minimum görünürlük sağlarlar ve estetiği en az seviyede bozarlar. Göz önündeki eşyaların da tamirinde kullanılabileceği için ev ve işyerinde gündelik hayatta karşımıza çıkan tamir işlemlerinde oldukça fazla tercih edilirler.

İnce Çift Taraflı Bant

İnce çift taraflı bantlar türdeşlerine göre daha ince yapıdadır. Sundukları en büyük avantaj yapıştırılan yüzeyler arasındaki mesafenin diğer çift taraflı bantlardan az olmasıdır. Şeffaf çift taraflı bantlarda olduğu gibi, metalleri yapıştırmak için kullanılan modeller, montaj işlerinde kullanılan modeller ve mekanik tamir işlerinde kullanılan modeller gibi daha birçok ince çift taraflı bant modeli vardır.