Dokunmatik Panel Ürünleri – FPD

Anasayfa Dokunmatik Panel Ürünleri – FPD

Dokunmatik Panel Ürünleri Nelerdir?

Dokunmatik ekranlar günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Dokunmaya duyarlı bu paneller, bazı yan ürünlere sahiptir. Bunlara; parlama önleyici cam, APCF, şeffaf iletken film, UV ile kürlenen reçine, yüzey koruyucu malzemeler, sırt taşlama bandı, küp dizileme bandı, polarize edici film, şeffaf yapışkan bant, elektrik yalıtımlı vinil bant, floroplastik film ve termal açılma tabakası örnek olarak verilebilir. Megabant’ın hızlı teslimat seçeneği ile dokunmatik panel ürünlerine kolaylıkla erişebilirsiniz.

Parlama Önleyici (AG) Cam:

Anti-glare olarak adlandırılan parlama önleyici cam teknolojisi dokunmatik panel ürünlerinin vazgeçilmezlerindendir. Anti-glare camlar ikinci bir ışıktan dolayı kaynaklanan yansımaları en aza indirmek için kullanılır.

Örneğin, güneşli bir günde telefonunuzun ekranına baktığınızda kendi silüetinizi görürsünüz fakat telefonunuzda anti-glare cam teknolojisi varsa görüş kaliteniz camın kalitesine göre artar. Kısaca anti-glare cam, harici bir ışık kaynağından kaynaklı yansımaları ve parlamaları azaltır ve kullanıcıya daha kaliteli bir deneyim yaşatır.

APCF:

APCF, LCD ekranlarda parlaklığı artırmak için kullanılmaktadır. APCF, polarizasyon ayırma fonksiyonları yardımıyla ışık kullanımı verimliliğinin artmasına olanak verir ve LCD panellerin parlaklığını artırır. APCF’nin en önemli özelliklerinden birisi diğer ürünlerden daha ince olması ve renkleri daha kararlı bir şekilde kontrol etme olanağı tanımasıdır.

Şeffaf İletken Film Elecrysta:

Şeffaf iletken filmler, dokunmatik panellerde elektriğin iletilmesi için kullanılır. Bu filmler oldukça ince yapılıdır ve elektriği iletebilen malzemelerden yapılır. Şeffaf iletken filmler yüksek iletkenlik özellikleri sebebiyle tercih edilmektedirler.

Bu nedenle elektronik cihazlarda sıkça tercih edilir. Bir başka kullanım alanı ise güneş pilleridir. Daha verimli güneş pilleri üretilmesi için şeffaf iletken filmler kullanılmaktadır. Şeffaf iletken filmler geniş bant aralığına sahip olması nedeniyle ışığı rahatlıkla geçirir ve ürüne şeffaflık sağlar.

UV ile Kürlenen Reçine:

Ultraviyole ışınlarıyla kürlenen reçine, yapıştırıcı özelliği göstermektedir. Yani, optik lenslerin yapıştırılması için kullanılır. Isıl işlem sonrası bu reçine termoset bir karaktere bürünüp sertleşir ve ürünler için koruma sağlar. Bu reçine, 1.47-1.62 aralığında bir kırılma indisine sahiptir ve yüksek ısılara dayanabilmektedir.

Yüzey Koruyucu Malzemeler:

Yüzey koruyucu malzemeler dokunmatik panelleri statik elektriğe karşı korumak için kullanılmaktadır. Özellikle, statik elektriğe tolerans gösteremeyen LCD ekranlarda sıkça kullanılmaktadır. Bu malzemeler cihazlara kolaylıkla yapıştırılabilir ve kolaylıkla çıkartılabilir.

Polarize Edici Film:

Polarize edici film, yansımaları emebilme özelliğine sahip bir film tabakasıdır. Cihazda oluşan yansımaların engellenmesi için kullanılır. LCD’lerin tüm çeşitlerinde polarize edici filmler kullanılmaktadır.

Şeffaf Yapışkan Bant:

Şeffaf yapışkan bant, çift taraflı yapışkan bir banttır. Optik filmlerin ekranlara yapıştırılması için kullanılır. Cam ve polikarbonat gibi malzemelerin plastik ürünlere yapıştırılmasında da kullanılır. Oldukça güçlü bir yapışkan mukavemeti vardır ve çok incedir. Şeffaf yapışkan bantlar steril ortamlarda üretilmektedir.

Dokunmatik Panel İle Alakalı Ürünlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Birçok elektronik alanda dokunmatik panel ürünleri kullanılmaktadır. Kullanılan bu ürünler dokunmatik panellerin işlevselliğini en üst seviyeye çıkartır. Örneğin, tabletinizi kullanırken ikinci bir ışık kaynağı sebebiyle oluşan yansımanızı azaltmak ve görüntü kalitesini artırmak için anti-glare cam kullanılır. Ayrıca, anti-glare cam ürünleri bazı özel yapılı cam ve gözlüklerde de kullanılmaktadır.

Bu ürünler yalnızca tabletlerde kullanılmıyor; LCD televizyonlarınızda, akıllı telefonlarınızda ve hatta güneş pillerinin verimliliğini artırmakta bile kullanılabiliyor (Şeffaf İletken Film). Ayrıca, dokunmatik panel ürünleri elektronik cihazların görüntü kalitesini de artırmaktadır. Yani, dokunmatik panel ürünleri tabletlerinizin görüntü kalitesini artırır ve daha canlı bir görüntü sağlar.

Dokunmatik Panel Ürünleri Fiyatları Nelerdir?

Dokunmatik panel ürünleri fiyatları ürünlerin çeşitlerine ve kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Dokunmatik panel ürünleri fiyatlarında geniş bir fiyat yelpazesi bulunmaktadır. Megabant’ın stok tutma yöntemi sayesinde ürünlerinize eksiksiz ve hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Megabant’ın iletişim formunu doldurarak sipariş ve fiyat konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, hızlı teslimat seçeneği ile de ürünlerinize kolaylıkla erişebilirsiniz.