Endüstriyel Rulo ve Torbalar

Anasayfa Endüstriyel Rulo ve Torbalar

Endüstriyel Rulo ve Torbalar Nelerdir?

Endüstriyel rulo ve torbalar, her gün karşımıza çıkan taşıma, saklama ve istifleme ürünleridir. Polietilen rulo veya torba olarak da adlandırılırlar. İstenilen boya ve ebatlara göre üretilebilirler. Kullanım alanı olarak beyaz eşya, mobilya, hijyen, cam, seramik, metal, gıda ve daha birçok sektörde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Baskılı türleri de bulunmaktadır. Örneğin dondurulmuş yiyecek üreten firmalar ürünlerini tüketiciyle buluşturmak için bu baskılı endüstriyel torbaları kullanmaktadır.

Endüstriyel rulo ve torbaların türlerine örnek olarak:

  • Baskılı polietilen ürünler

  • ESD ürünler

  • Kilitlenebilir torbalar

  • Polietilen rulo

  • Polietilen torba

Endüstriyel torbalar için üretilebilecek ebatlara örnek olarak:

En : 10cm – 320cm

Boy : 10cm – 320cm

Kalınlık : 40 mikron – 400 mikron

Baskı : 8 renge kadar

Endüstriyel Rulo ve Torbaların Kullanım Alanları Nelerdir?

Endüstriyel rulo ve torbalar genellikle üretim yapan ve bunu tüketiciyle buluştururken bir ara saklama, taşıma ve koruma birimine ihtiyaç duyan firmalar tarafından kullanılır. Endüstriyel rulo ve torbalar, paketleme, saklama, taşıma, istifleme gibi amaçlarla endüstriyel boyutlarda kullanılabilir. Endüstriyel kullanımının yanında gündelik kullanım için ev ve ofislerde kullanımı da oldukça yaygındır.

Endüstriyel ruloların kullanım alanına metal ürünlerin saklanmasını örnek gösterilebilir. Metalleri nemden korumak yani korozyondan korumak amacı ile endüstriyel rulolar kullanılır. Endüstriyel torbaların kullanım alanına ise mısır gevreği ürünlerinin satışa sunulmuş hallerini örnek gösterebiliriz.

Endüstriyel Rulo ve Torbaların Özellikleri Nelerdir?

Polietilen ruloların alçak yoğunluklu türleri AYPE, yüksek yoğunluklu türleri ise YYPE olarak adlandırılır.

Polietilen torbalar ise LDPE , HDPE , CPP , OPP türlerine sahiptir. Endüstriyel torbaların doğa dostu türleri bulunmaktadır. Doğa dostu torbalar “Biodagradeable” olarak bilinir. Geri dönüştürülebilir ve 12 ile 24 ay da doğada yok olurlar ayrıca doğaya toksik veya zehirli atık bırakmazlar.

Endüstriyel rulolar genellikle paketleme ve sonrasında saklama veya taşıma amacıyla kullanılır. Sarıldığı ürünü nemden ve suya karşı koruması iki büyük özelliğidir.

Endüstriyel torbalar ise birçok farklı özelliğe sahiptir. Hava geçirmez olmaları sayesinde sakladıkları ürünler son kullanma tarihlerine kadar taze kalırlar. Birçok farklı boyutta endüstriyel torba üretilebilir yani farklı ebatlarda saklama, istifleme veya tüketime sunmayı mümkün kılar.

Kilitli torbalar şeffaf yapıları sayesinde muhafaza ettikleri ürünün iki tarafınında görülmesine olanak sağlar. Kilit sistemi sayesinde içindeki ürünü uzun süre korur ve tozdan, rutubetten ve nemden uzak kalmasını sağlar. Koruma özellikleri sayesinde içindeki ürünün kavanoz gibi materyallere aktarılmasına gerek kalmaz.

ESD torbalar, elektrostatik hassas yarı iletken maddelerin ve araçların depolanması ve sevkiyatı için tasarlanmıştır. Böylece bu tip ekipmana en üst düzeyde koruma sağlar. ESD poşetler şeffaftır ve içerdiği ürün görülebilir haldedir. Bu sayede etiketleme ihtiyacını azaltır. Çeşitli boyutlarda üretilebilen bu yüksek kaliteli depolama ve taşıma ürünleri, gereken durumlara kolayca adapte edilebilir.

Satışa sunulmuş ürünlerin marka baskıları ve çeşitli açıklamaları baskılı polietilen kullanılarak yapılır. Aype, Yype, CPP, OPP ve Poliolefin Shrink Film üzerine çeşitli renklerle baskı yapılması mümkündür. Tüketime sunulmuş ürünlerin albenisini artırmak yine endüstriyel torbaların görevidir.

Endüstriyel Rulo ve Torba Fiyatları Ne Kadar?

Endüstriyel rulo ve torbaların fiyatları boyutları ve türleri arasında farklılık göstermektedir. Baskısız torbaların fiyatları taban fiyatlarını oluştururken baskılı torbalara gelindiğinde fiyat artış göstermektedir. Kilitli torbalar içinde fiyat farkı koşulları geçerlidir yani torbanın büyüklüğüne göre fiyatta artma ve azalmalar olabilir

Piyasada bulunan minimum sipariş adetleri 100 ile 50000 arasında değişmektedir. Bunun yanı sıra kilo ile satış da yapılmaktadır. Daha önce de bahsi geçtiği üzere istenilen torbanın boyutları baskılı veya baskısız olma durumlarına göre fiyatlar değişim göstermektedir.