Gözenekli Film – Nefes Alan Malzeme

Anasayfa Gözenekli Film – Nefes Alan Malzeme

Gözenekli Film Nedir?

Gözenekli filmler, polimerlerin kast film teknolojisi ile birleştirilmesi ve soğutucu merdanelerde gravülenmesi teknolojisi ile üretilmektedirler.

Gözenekli filmler;nefes alan tabaka, yüzey koruyucu film, ultra-yüksek moleküler ağırlıklı polietilen gözenekli film çeşitlerinden oluşur.

Gözenekli Film Özellikleri Nelerdir?

Gözenekli filmlerin en önemli özelliği; nefes alabilir bir yapıya sahip olmalarıdır. Özel yapısı nedeniyle su geçirmeme ancak su buharının geçişine izin vermesi de başta gelen özelliklerinden biridir. Nefes alan yapısı da bu özelliğinden kaynaklanmaktadır. Gözenekli filmler, geniş nano gözenekli olarak üretilebilecekleri gibi, dar nano gözenekli olarak da üretilebilirler. Nano gözenekler istenilen seviyede su buharının geçişine olanak sağlar. Su buharı geçişinin olanaklı olması, nefes alma ve kontrollü su buharı geçişi veya kontrollü buhar geçişi yapılması sonucunu doğurur.

Nefes alan tabakalar,su ve rüzgarı geçirmeyen ancak hava ve nem salınımına izin veren film tabakalarıdır. Hava ve su geçmediği halde terleme ve nem buharı geçer. Nemi geçirgenliğine sahip olduğu halde suya dayanıklı olması ve havayı geçirmediği halde nefes alabilen yapısı birbirine karşıt gibi görünse de bu özellik kombinasyonları müşterilerin taleplerine göre, kontrol altına alınabilir.

Ultra-yüksek moleküler ağırlıklı polietilen gözenekli filmler; Maksimum düzeyde hava ve nem geçirgenliğine sahiptir.Özel kimyasal yapısı sayesinde asit veya alkali gibi kimyasallardan etkilenmez. Özel işlenebilirliği nedeniyle ısı sızdırmazlığı, delme ve dolgular için kullanılabilir.

Nefes alan yapışkan bantların en önemli özelliği hava geçirgenliğinin bant üretimi için kullanılan temel madde ve yapışkan miktarı ile kontrol edilebilir olmasıdır. Ayrıca kaplama ve yapışkan miktarı ile de yapışkanlık özelliği denetlenebilir. En uygun kullanım alanı lamine uygulamalarıdır. Zira lamine uygulamalar hava ve nem geçişini gerektirmektedir. Hava aktarım hızının kontrol edilmesi mümkündür.

Nefes alabilen filmlerin bariyer özelliği vardır. Bu özellik; su geçişini engeller ancak su buharının geçmesine izin verir. Suya bariyer oluşturan bariyer özelliği, su buharına engel olmayarak nefes alabilme özelliği sağlar.

Gözenekli Film Kullanım Alanları Nelerdir?

Gözenekli filmlerin en çok tercih edilen eş deyişle popüler olanı yüksek nefes alabilen filmlerdir. Bu filmler bu özellikleri nedeniyle çocuk bezleri, hasta bezlerinin dış katmanı gibi üretim ve sağlık endüstrisinde kullanılırlar.

Bu tür yüksek nefes alabilen gözenekli filmler, çatı ve ev izolasyonu için inşaat sektöründe, geotekstil alanında (demiryolu, karayolu, drenler, spor sahaları, istinad duvarları ve bina drenajı, agrega depoları gölet ve barajlarda) kullanırlar. Bunların dışında teknik tekstil, hijyen, medikal alanlar ve endüstriyel kompozitlerde kullanılmaktadır.

Nefes alan tabakalar; tek kullanımlık ısıtıcı pedler,nem giderici maddeler ve ve oda spreylerinde yani hijyen sektöründe de kullanılırlar.

Nefes alan yapışkan bantlar;fitre ve sinekliklerin kirlenmesini önleme amacıyla plastik pencere ve doğrama sektöründe kullanılmaktadır.

Ultra-Yüksek moleküler ağırlıklı polietilen gözenekli filmler ise; LCD gibi cam maddelerin soğurma veya sabitlenmesi için kullanılabildiklerinden LCD gibi cam madde kullanılan tüm sektörlerde uygulanabilmektedir. Ayrıca bu tür gözenekli filmler pişmemiş seramik levhaların emilimi ve sabitlenmesine de uygun olduklarından seramik malzeme kullanılan sektörler için de kullanım alanına sahiptir.

Gözenekli Film Fiyatları Ne Kadar?

Gözenekli filmlerin özellikleri, kullanım alanları, görselleri ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Megabant’ı incelemelisiniz. Megabant, stoklu çalışan bir firma olduğu için endüstriyel kuruluşlar, üreticiler ve kurumsal firmalar için kolaylık ve avantaj sunar. Gözenekli film fiyatları ve geniş ürün seçeneklerine ilişkin fiyat bilgisi için form doldurulması gerekmektedir. Bu sayede uzmanlarımız kısa süre içerisinde size ulaşarak tüm sorularınızı yanıtlayacak ve satın alma sürecinizde size yardımcı olacaktır.