Havacılık Ürünleri

Anasayfa Havacılık Ürünleri

Uçak Bandı Nedir?

Uçak bandı; uçakların boyalarında meydana gelen küçük hasarları kapatmak için kullanılan bantlardır. Alüminyum alaşımdan üretildikleri için uçağın uçmasına herhangi bir engel teşkil etmez.

Havacılık Sektöründe Kullanılan Bant Çeşitleri Nelerdir?

Havacılık sektöründe kullanılan uçak bantlarının çeşitleri genel olarak aşağıdaki gibidir:

  • Poliüretan Koruyucu Bantlar

  • Çift kaplamalı Korozyon Koruma Bantları

  • Poliüretan Nem Bariyer Bantları

  • Karo Çukuru Dikiş Bandı,

  • Uçaklardaki Destek yapıları için Korozyon Koruyucu Bant

Havacılık bandı çeşitleri için Megabant Web Sitesi’ni inceleyebilir ve havacılık bantları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Havacılık Sektöründe Kullanılan Bantların Özellikleri Nelerdir?

Poliüretan koruyucu bantlar; uçaklarda, askeri ve endüstriyel uygulamalarda yaygın şekilde kullanılan bantlardır. Stabil UV koruyucu özelliklidir. Yönetmelik gereksinimlerinin gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olup, uçucu organik bileşikleri (VOC) en aza indirger.

Uygulama için kürlenme gerekmediğinden uçakların daha kısa sürede yerde kalmasını sağlar. Çeltiklere, delinmelere ve darbelere karşı dayanıklılık özelliği vardır. Kullanıldığı yüzeyi, korozyona, aşınmaya, erozyona, küçük darbe ve hasarlara karşı korur. Uygulaması basit, kolay ve hızlıdır.

Yanma testlerine tabi tutulmuştur. Nem bariyerinin etkinliği maksimum düzeyde arttırılmıştır. Daha az atık oluşturan tek bir astar ile dizayn edilmiştir. Düz olmayan yüzeylerde, düzensiz şekil ve boşluklar için yüksek uygulama kolaylığı sağlar.

Poliüretan koruyucu bantlar;uçak üretiminde kullanılan vazgeçilmez ürünlerdendir. Yüksek derecede alev geciktirici özelliği özelliği vardır.Sıvılara karşı dayanıklılığı da bulunmaktadır. Bazı türleri, zemin kaplama malzemesi olarak kullanılırlar. Astar ve yüksek koruma kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca beyaz renkte üretilenleri fark edilme konusunda da avantajlıdır.

Çift kaplamalı korozyon koruma bantları; uçaklardaki döşeme tahtaları ve kargo panellerinin altında bulunan destek yapılarındaki korozyonu engellemek için tasarlanmış ürünlerdir. Pürüzsüz PTFE desteği vardır ve bu sayede alt tabakaya güçlü şekilde yapışır. Darbelere karşı yüksek oranda dirençli olup,akrilik köpük yapıştırıcılı poliüretan malzemeden üretilmiştir.

Kargo bölümü dikiş bantları, PE astarı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Modifiye edilmiş cam bezi akrilik bantlardır. Alev geciktirici ve tek taraflıdır. Düz olmayan, konturlu yüzeylere uyum sağlar. Bu tür yüzeyler üzerine kolaylıkla uygulanabilir.

Bu bantlar, EEC yani Avrupa Birliği Konseyi’nin 76/709 sayılı direktifiyle ilgili 2003/11/EC sayılı AB talimatına göre formülünde Penta, Octa veya Deca Bromatlı Difenil Eter bulunmamaktadır. Çevre dostudur. İçeriğinde antimon ve tiroksit gibi ağır metaller yoktur. Yüksek ölçüde aşınmaya dayanıklıdır.

Uçaklardaki destek yapıları için korozyon koruyucu bantlar; hafif tasarımı sayesinde uçakların yakıt açısından daha verimli uçmasına katkıda bulunur. 3000 saatlik uzatılmış tuz püskürtme testlerine tabi tutulduğu nedeniyle uçakların korozyona karşı aşınmasını engeller. Son derece çevre dostudur. Formülasyonunda antimon, tiroksit, halojen gibi çevreye zararlı ağır metal ve kimyasallar bulunmamaktadır.

Uygulaması çok kolay ve tek taraflıdır. Sökülmesi de son derece kolay ve pratiktir. Tek taraflı bantlardır. Mükemmel derecede işlevseldirler.

Havacılık Sektörü Bantlarının Fiyatları Ne Kadar?

Havacılık bandı fiyatları, çeşitleri ve kullanım amaçlarına göre farklılık göstermektedir. Havacılık bandı çeşitleri, özellikleri, kullanım alanları, havacılık bandı görselleri ve havacılık bantları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Megabant web sitesini ziyaret etmenizi öneririz. Megabant’ın stoklu çalışma sistemi endüstriyel kuruluşlar, üreticiler ve kurumsal firmalar için kolaylık ve avantajlarla doludur. Havacılık bandı fiyatları ve geniş ürün seçeneklerine ilişkin fiyat bilgisi için form doldurulması gerekmektedir. Uzmanlarımız en kısa sürede size geri dönüş sağlayarak tüm sorularınızı yanıtlayacak ve size yardımcı olacaktır.