Hijyen Ürünleri

Anasayfa Hijyen Ürünleri

Hijyen Bandı Nedir?

Birçok farklı sektörde popüler olan ve kullanılmakta olan hijyen bandı, özellikle yaşadığımız pandemi döneminde daha da popüler hale gelmiştir. Hijyenin ve hijyen ürünlerinin önemini artırdığı bu süreçte, hijyen bandı ürünlerine olan ilgi de giderek artmıştır.

Hijyen bandı ve hijyen ürünleri, kullanım alanlarının çeşitliliği ve faydasıyla ön plana çıkan ürünlerdir. Özellikle hijyenin ve hijyen kurallarının önem kazandığı kamusal alanlarda kullanılan bu ürünler, hergün onlarca kişi tarafından kullanılan ve dokunulan alanların hijyen güvenliğini sağlamada oldukça etkilidir.

Örnek vermek gerekirse, her gün onlarca insanın dokunduğu kapı kolları, klozetler ve trabzanlar gibi alanlarda kullanıldığında, antibakteriyel özellikleri sayesinde ortamın hijyenini sağlamaya yardımcı olur.

Bu ürünlerin iki farklı kullanım mantığı bulunmaktadır. İlk olarak, sıklıkla kullanılan alanlara, hijyen bantlarını gergin ve sağlam bir şekilde yapıştırma yöntemidir. Bu sayede bant, yapıştığı yere dokunulduğunda, pislik ve mikropları yapıştırarak kişilerin hijyenini korumaya yardımcı olur.

İkinci kullanım ise uyarı ve bildiri amaçlıdır. Örneğin klozet hijyen bandı kullanarak, klozeti kullanan kişilere bu tuvaletin yeni temizlendiğini ve temizlik sonrasında tekrar kullanılmadığını gösterebilirsiniz. Bu sayede klozeti kullanacak olan kişiler, bu umumi alanın gerekli hijyeni sağlayacak şekilde temizlendiğini ve temizlik sonrasında, kendileri dışında kimse tarafından kullanılmadığını görürler. Bandı sökerek ilgili alanı kullandıklarında ise, klozetin artık kullanılmış olduğu anlaşılmaktadır.

Bu yaygın kullanımlara ek olarak, hijyen bandı dendiğinde akla gelen bir diğer ürün grubu ise yer ve uyarı bantlarıdır. Özellikle koronavirüs öneminde gittikçe yaygınlaşan bu ürünler, işyerleri başta olmak üzere pek çok kamusal alanda kendine yer bulmaktadır. Bu ürünlere örnek olarak sosyal mesafe uyarı bantları, yer işaretleme bantları, alan kapatma bantları en sık kullanılan örneklerdir.

Hijyen Bandı Çeşitleri Nelerdir?

Hijyen bandı çeşitleri, kullanım alanlarına ve işlevlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin kapı ve kapı kollarında kullanılan hijyen bandı ürünleri ile klozet hijyen bandı birbirinden farklıdır.

En çok kullanılan ve bilinen hijyen bandı çeşitlerini, detaylarıyla birlikte aşağıda bulabilirsiniz.

 • Hijyen Kapı Bandı

 • Yapışkanlı Hijyen Bandı

 • Klozet Hijyen Bandı

 • Yer Bantları ve Uyarı Bantları

Yukarıdaki ürün çeşitleri haricinde, hijyen ürünleri kapsamında daha birçok çeşit bulunabilmektedir. Eğer ihtiyacınız olan ürünler yukarıdakilerden biri değilse, sayfamızdaki formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm ürünleri, her zaman ve hızlı şekilde Megabant aracılığıyla tedarik edebilirsiniz.

Hijyen Kapı Bandı

Hijyen kapı bandı, genellikle kapılarda ve kapı kollarında kullanılmaktadır. Bu ürünler, özel yapısı sayesinde antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu sebeple kapı yüzeylerine ve kapı kollarına yapıştırıldığı taktirde, dokunma sırasında yüzeye geçen bakteri ve mikropları yüzeyinde hapsederek bulaşmayı önemli oranda önler.

Bu bantları genellikle işletmelerde bulunan tuvalet kapısı gibi alanlarda sıklıkla görebilirsiniz. Kapıların üzerine bulunan ve tamamen şeffaf olan bantlar, hijyen kapı bandıdır. Misafirlerinin ve çalışanlarının sağlığına önem veren işletmeler, bu ürünleri en sık dokunulan kapılarda kullanarak, bakteri ve mikropların yayılma olasılığını en aza indirmektedir.

Yapışkanlı Hijyen Bandı

Yapışkanlı hijyen bandı, yüzeye yapışan alt yüzeyinin haricinde, temas sırasında daha fazla mikrop ve bakteriyi hapsedebilmek için, üst yüzeyi de yapışkanlı olan bir hijyen bandı çeşididir. Üst yüzey yapışkanı, bant yapışkanı kadar kuvvetli olmamakla birlikte, mikrop ve bakterileri üst düzeyde hapsedebilmek için yeterli yapışkanlık düzeyindedir.

Üründe kullanılan yüksek kaliteli malzemeler ve yapışkanlar, temas anında sizi rahatsız etmez ve elinize yapışkan bulaştırmaz.

Klozet Hijyen Bandı

Sıklıkla lüks otellerde karşılaşılan ve sizden önce tuvaletin kullanılmadığını, yeni temizlendiğini ve temiz bırakıldığını belirten bantlardır. Klozet hijyen bandı, klozetlerin çevresine yapıştırılan ve uyarılar içeren bantlardır. Genellikle temizliğin yeni yapıldığını belirtmek amacıyla kullanılır.

Bununla birlikte, klozetin etrafına sarılır ve klozet kapağı açılırken koparılırılıp kolaylıkla çıkarılır. Müşterilerinizin ve çalışanlarınızın, hijyenik uyarılarınızı görmelerini sağlamak amacıyla kullanılan bu ürün sayesinde, bandın olduğu klozete giren bir kişi, gerçekleştirdiğiniz temizlik işlemlerinden ve ne kadar hijyenik olduğunuzdan bu bant sayesinde haberdar olabilir.

Yer Bantları ve Uyarı Bantları

Yer bantları ve uyarı bantları, hijyen uyarılarının yer aldığı ve yer dahil çeşitli alanlara yapıştırabileceğiniz bant çeşitleridir. Örneğin sosyal mesafeyi ayarlamak için yere yapıştırılan bantlar veya belirli bir alanın kapalı olduğunu göstermek için kullanılan şeritler bu gruba girmektedir.

Bunlara ek olarak, çeşitli sağlık ve temizlik ibarelerinin yer aldığı, kapı, cam, ayna gibi yüzeylere yapıştırılan bantlar da bu grupta yer almaktadır.

Eğer sizin de işletmenizde bu tip uyarıcı bantlara ihtiyacınız varsa, iletişim bilgilerimizden ya da sayfamızdaki formdan bize ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizinle görüşerek tüm sorularınızı yanıtlayacak ve sipariş vermeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Ayrıca stok tutmamız ve teslimat ağımız sayesinde, dilediğiniz ürünleri en hızlı şekilde adresinize ulaştırabiliriz.

Hijyen Bantlarının Kullanım Alanları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ve özellikle de pandemi gibi olaylar sebebiyle hijyen algısının artmasından dolayı, hijyen bantları da birçok firma tarafından sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Hijyen bantlarının çok çeşitli kullanım alanları bulunmaktadır. Bununla birlikte birçok çeşit de ortaya çıkmıştır ve çıkmaktadır.

Hijyen bantlarının en sık kullanıldığı yerler arasında, temasın en yoğun olduğu ve hijyene en çok ihtiyaç duyulan alanlar gelmektedir. Bu alanlar, kapılar, kapı kolları, işletme girişleri, deneme kabinleri gibi çok çeşitli alanlar olabilmektedir. Kısacası insan yoğunluğunun en fazla olduğu ve bulaşma riskinin en çok olduğu alanlar, hijyen ürünlerinin kullanımı için en uygun alanlardır.

Bu ürünlerin sıklıkla kullanıldığı başlıca alanlar aşağıdaki gibidir.

 • Tuvaletler

 • Klozetler

 • Kapılar

 • Kapı Kolları

 • Aynalar

 • İşletme Girişleri

 • Camlar

 • Deneme Kabinleri

 • Sipariş/Kasa Sıraları

 • Marketler

 • Korkuluklar

 • Trabzanlar

 • Merdivenler

Yukarıdaki alanlarla sınırlı olmamakla birlikte, ihtiyaç duyduğunuz her alana uygun bantlar bulabilir ve tedarik edilebilirdir. Bunun için ihtiyacınızı ve kullanım alanınızı uzmanlarımıza söylemeniz, sizi yönlendirmeleri ve doğru ürün almanızı sağlamaları için yeterlidir.

Hijyen Bandı Fiyatları Ne Kadar?

Hijyen bandı fiyatlar, alacağının ürün adedine, kalitesine ve çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Ancak ihtiyaç duyduğunuz ürünler için detaylı bilgileri her zaman Megabant aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Sayfamızdaki formu doldurarak, Megabant uzmanlarının size ulaşmasını sağlayabilir ve size özel teklif talep edebilirsiniz. Megabant olarak, stok tutmamız sayesinde siparişlerinizi hızla teslim edebilecek olmakla birlikte, her zaman en uygun fiyatlarla satın alma yapabilmeniz için de çalışmaktayız.

Bu sebeple özellikle de toptan hijyen bandı fiyatlarında avantajlı fiyatlar sunabilmekteyiz. Bunun için bize sayfamızdaki form aracılığıyla veya iletişim bilgilerimizden bize ulaşmanız gerekmektedir. Üstelik onlarca çeşit marka ve ürün arasından, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun çeşitleri seçebilmeniz için de size yardımcı olmaktayız. Birçok sektörü ve sektörel ihtiyaçları iyi bilen ekibimiz, tüm sorularınız ve sorunlarınız için her zaman bir telefon veya e-posta uzaklıktadır. Ayrıca Türkiye’nin neresinde olursanız olun, tüm ihtiyaçlarınızda Megabant ekibi yanınızdadır.