Kaymaz Kağıt

Anasayfa Kaymaz Kağıt

Kaymaz Kağıt Nedir?

Kaymaz kağıt, üretici firmaların sevkiyat ve depolama da kullandıkları paletlerin üzerindeki ürünler arasına koydukları ürünlerin kaymamasını sağlayan, İki yüzeyi kaydırmaz kağıda palet kağıdı denilmektedir.İmalattan gelen ürünlerin ebatlarına göre, farklı kağıt gramajlarında ve ölçülerde üretilmektedir. Palet üstü kaymaz kağıt ürünümüz 40-45 derecede ürünleri kaydırmama özelliği bulunmaktadır. Paketlenen ürünlerin üst üste konulması güvenli bir şekilde taşınmasında kaymaz kağıt dikkat ve önem taşımaktadır.

Kaymaz Kağıt Kullanım Alanları Nelerdir?

Kaymaz kağıt kullanım alanları fabrikalar, depolar sanayi tesisleri, ve özellikle palet üzerinde sevkiyat ve depolama yapan kuruluşlardır. Kayma önleyici palet üstü kaymaz kağıt ürünleri, depo içi sevkiyat , malların depolanması ve nakliyesi sırasında paletler üzerinde ürünlerin dengede durması ve kaymaması için gerekli bir üründür. Firma sahipleri ve üreticileri için üretim maliyetleri en önemli faktörlerdendir.

Bu durumun sağlamak için paketleme esnasında kullanılan malzemeleri en aza indirmek önemlidir. Maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olacaktır. Maliyetleri azaltırken iş güvenliğinden taviz verilmemesi gerekir. Forklift ile palet üzerindeki ürünlerin taşınması üst üste dizilmesi gerekmektedir. Ürünlerin dengeli ve güvenli bir şekilde taşınabilmesi için paletlerin etraflarının sarılması ürünlerin dengesinin sağlanması gerekmektedir.

Buda ayrıca bir işcilik gerktirmektedir. Paletlerin dengesinin sağlanmasında kullanılan sarma ve sıkıştırma malzemelerinin maliyetini düşürmek için ürünleri dizerken araların palet üstü kaymaz kağıt koymak uygun olacaktır. Bu işlem stabilizasyonu sağlarken sarma işlemi için kullanılan malzemelere de ihtiyaç duyulmayacaktır. Mega Bant ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere özel ürün yelpazesi ile stoklu üretim yapmaktadır. Hızlı teslimat ile çözümler sunacaktır. Web sitesi üzerinden iletişim formunu doldurarak konusunda uzmanlardan bilgi alabilirsiniz.

Kaymaz Kağıt Özellikleri Nelerdir?

Kaymaz kağıt özellikleri nelerdir diye aklımıza bir çok soru gelir.Öncelikle dayanıklılık ve direnç konusunda düşündüğümüzden daha fazla güvenilir bir üründür. Kağıt denince aklımıza ilk gelen sorunlardan birkaçı çabuk deforme olması,yırtılması ve ıslaklık ve  rutubete karşı dayanıklılığının ne derece olduğudur. Kaymaz kağıt , düşünülünce rutubet ve yırtılmaya karşı normal karton ve kağıtlara göre mukavemet gücü yüksek olması tercih sebebidir. Paletlerin üzerindeki ürünlerin stabilitesinin artırılması iş riskinin en azına indirilmesin içinde etkili bir üründür. Paketlenen ürünlerin taşıması sırasında meydana gelecek deformasyon, hasar ve iş kayıplarının önlenmesi için önemlidir. 

Kullanılan kağıt malzemenin geri dönüştürülebilir olması çevre kirliliği ve ağaç kesimi açısından önemli bir rol oynamaktadır. Paletlerin  boyutlarına ve ürünün ağırlığına bağlı olarak farklı  seçeneklerde ki gramlarda üretilen  kaymaz kağıtlar dan birini seçme şansına sahipsiniz. Üretim amacını karşılayabilmesi için mukavemeti olabildiğince yüksek tutulmuştur. Depo içi transferlerde  kaymaz kağıt birden fazla kez kullanılabilir olması maliyetlerin düşürülmesinde önemli bir rol oynar. Gıda malzemelerinin ambalajlanmasında da kullanabilmek.  Kaymaz kağıt İşlerin aksamadan hızlı bir şekilde yürümesini sağlayarak üretime katkı sağlamaktadır.

Kaymaz Kağıt Fiyatları Ne Kadar?

Kaymaz kağıt fiyatlarını size palet üzerindeki kutu , torba , koli , yarı mamullerin ürünlerinizin kaymasını, deforme olmasını engellediğini düşünerek hesaplamak gerekir. Palet üstü kaymaz kağıt olarak kullanıldığında paletin stabil kalmasını sağlayarak ;

  • Müşterinizden gelen şikayetlerini engeller,

  • İndirme / bindirme nakliye operasyonlarını kolaylaştırır,

  • Çalışanların ürün transferinde güvenli bir biçimde ürünü taşımasını sağlar,

  • Paletli yükün deforme olmasını önleyerek , maliyeti düşürür

  • Stretch Wrap kullanımını azaltarak maliyet avantajı kazandırır,

  • Geri dönüşüm sayesinde ambalaj atıklarını azaltarak çevre dostu bir yaklaşım sağlar.

Bunların hepsi düşünüldüğünde size özel bir çalışma gerekliliği ortaya çıkmaktadır. En iyi çözümleri sunan Megabant sizlere web sitesi üzerinden iletişim formunu doldurarak kaymaz kağıt konusunda uzmanlardan bilgi alabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere fiyat bilgisi verilecektir. Yani Megabant kaymaz kağıt konusunda çözüm odaklı seçenekler sunuyor.