Nem Alıcı ve Antikorozif Ürünler

Anasayfa Nem Alıcı ve Antikorozif Ürünler

Nem Alıcı ve Antikorozif Ürünler Nelerdir?

Nem Alıcı ve antikorozif ürünler nelerdir diye baktığımızda nem alıcı ve rutubet giderici ürünler içerisinde, kalsiyum klorür esaslı doğal tuz tableti yada sodyum silikat içerikli silika jel formunda üretilebilmektedir. Çeşitli boyutlarda kullanım alanlarına göre üretilmektedir.

Nem Alıcı ve Antikorozif Ürünlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Nem alıcı ve antikorozif ürünlerin kullanım alanları arasında otomotiv parçaları, elektronik sanayii, makina ve metal endüstrisi, askeri mühimmat ve teçhizatlar, mobilya ,cam ve gıda ürünleri gibi nemden etkilenebilecek her türlü ürünü koruma altına alır. Ayrıca konteynerlerde nakliye sırasında oluşan ısı değişiklikleri ve gece, gündüz ısı farklılığı konteyner içerisinde hapis kalarak nemin yoğunlaşması ile tetiklenir ve konteyner yağmuru olarak taşınan ürünlerin üzerine düşer. Bu yüksek rutubetin yoğuşmanın sonucu olarakta ürünler nakledildiği varış noktasına ulaştığında ciddi hasarlar meydana gelmesine maddi hasarlar oluşmasına neden olur. Nem alıcı tabletler ebatları doğrultusunda çeşitli alanlarda kullanılabilir.

Örnek verecek olursak metal yüzeylerde pas, elektronik ürünlerde korozyondan yani pas oluşumu teknik arıza, çürüme, bazı gıda ürünlerinde bozulma riski fazlalaşmaktadır. Bu istenmeyen olay maddi hasarlar ve prestij kaybına yol açmaktadır.

Nem Alıcı ve Antikorozif Çeşitleri Nelerdir?

Nem alıcı çeşitleri, kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Yüksek neme sahip banyo, giyinme odası, ütü ve çamaşır odası, kiler, garaj gibi alanlarda, yüksek nem emme kapasiteli ve suyu içinde tutabilme özelliğine sahip tablet ürünler tercih edilir. Daha az nem oluşan giysi dolapları, saklama rafları ve hurç içinde, askı formunda, mendil ya da paket şeklinde üretilmiş olan nem emiciler kullanılmaktadır. Nem alıcı çeşitleri genel sınıflandırmak gereki ise silikajel paketli, silikajel dökme, aktif kil paketleri, cont pack konteyner kurutucu, cont pack plus konteyner kurutucu, aktif alümina, molecular sieve 3A, molecular sieve 4A, molecular sieve 5A, molecular sieve 13X, VCI gibi ürünlerden oluşmaktadır.

Nem Alıcı Silikajel

Nem alıcı silikajelin içeriği stutcuodyum silikattan üretilmiş gözenekli yapıdaki silikon dioksit olup yüksek kapasiteli emici ve tutucucur. Yapısından kaynaklanan çok küçük mikroskobik boyutundaki gözenekler sayesinde yüksek yüzey alanına sahiptir. Kuru olması istediğimiz her ortamda her noktada kullanılan nem rutubet alıcı, rutubeti tutan malzemelerdir. Silikajeller büyük özenle tasarlanmaktadır ve maksimum verimi almak amaçlanmaktadır. Ürünlerimiz toksik olmayan malzemeler içermemektedir.

Başlıca kullanım alanları arasında;

  • Endüstriyel hava kurutma sistemleri

  • Trafolarda

  • Elektrik panolarında

  • İlaç sektörü

  • Gıda ürünlerinin korunması ve nakliyesi

  • Elektronik malzemelerin korunması

  • Hassas birçok malzemenin kuru ve güvenli saklanmasında, taşınmasında ve depolanması gibi alanlar bulunur.

Nem alıcı silika jel avantajları, yüksek rutubet absorbe yeteneği ile bütün dünyada kullanılan en yaygın ve en ekonomik nem alıcı üründür. Hiçbir kimyasal ile reaksiyona girmeyen bir malzeme olduğu için, dış etkenlerden etkilenmez . Tepkimeye girmeyen yapısı ile trafo yağları ile karışması durumunda yağın yanıcı özelliklerini etkilemez, güvenle kullanılabilir. Tozuma veya çamurlaşma yapmadığı için, temiz ve güvenli bir uygulama şeklidir. Geniş sıcaklık aralıklarındaki yoğunlaşmaları ve rutubetlenmeleri hızla önler.

Nem Alıcı ve Antikorozif Ürün Fiyatları Ne Kadar?

Nem alıcı ve antikorozif ürün fiyatları nem alıcı aparatlar farklı ebatlarda üretilir. Kullanım alanının büyüklüğü ve değişim sıklığı göz önünde bulundurularak gramaj seçimi yapabilme imkânı sunar. En iyi çözümleri sunan Mega Bant sizlere web sitesi üzerinden iletişim formunu doldurarak konusunda uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz. Firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda sizlere en doğru fiyat bilgisi alabilirsiniz.