Poliolefin Shrink Film

Anasayfa Poliolefin Shrink Film

Poliolefin Shrink Film

Poliolefin shrink film birçok sektör için geniş bir kullanım alanına sahiptir. Her türlü ürünün ambalajlanmasında çok tercih edilen termoplastik bir malzemesidir. Gıda paketlemesinde kullanım için fda onayı bulunmaktadır. Dirençli yapısı ile otomatik shrink makinelerinde kullanım uyum gösterir. Hızlı ve yüksek kapasiteli işletmelerin paketleme ihtiyacını karşılamak için ilk tercih edilen üründür.

Poliolefin Shrink Film Kullanım Alanları Nelerdir?

Poliolefin Shrink Film çok yönlü ve dayanıklı bir gıda ve gıda dışı ürün paketleme malzemesidir. Poliolefin, yüksek esneme dayanımı, renk berraklığı ve çevre dostu özelliklerin dolayı ambalajlama uygulamaları arasında yerini alır. Poliolefin shrink filmlerinin yiyecek ve içecekler, ilaç sektörü, tüketim malları ve endüstriyel ambalajlama uygulamalarında kullanımının hızla yaygınlaşmıştır. Yurtdışı ihracatın artması gibi gelişmekte olan ekonomilerde büyüyen yiyecek ve içecek sektörünün ambalaj malzemesi talebini artırması üzerine, poliolefin shrink film üretim kapasitelerini yükseltmiştir.

Mega Bant artan ihtiyacı karşılamak amacıyla devamlı stok üretim yapmakta ve ihtiyaçları en hızlı şekilde karşılamaktadır. Ayrıca, yiyecek ve içecek endüstrisinde ikincil ambalajlama talebinin artması, Poliolefin shrink filmlerin kullanım yoğunluğunu süratle artırmaktadır. Stoklu üretim yapan Mega Bant sizlere hızlı teslimatlarla çözümler sunmaktadır.Poliolefin Shrink Film Çeşitleri Nelerdir?

Poliolefin Shrink Film Çeşitleri ni birkaç başlıkta toplayabiliriz.

  • Standart poliolefin shrink film

  • Makro perforeli poliolefin shrink film

  • Çapraz bağlı poliolefin shrink film

Standart çeşit deki shrink film ile her türlü ürünün paketlemesinde kullanabilriz. Bu filmlerle yaptığınız ürünlerin paketlenmesinde yüksek kalitede sonuçlar elde ederiz. Bunun dışında ayrıca özel olarak üretilmiş filmler de bulunmaktadır. Üretilen her film için farklı mikronlar, ölçüler bulunmaktadır. Standart bir film 10 cm den başlayarak gerektiğinde 90 cm e kadar çıkabilir.Genel olarak en çok tercih edilen ebad 15 cm ile 70 cm arasında olur. Kalınlık olarak da 12 mikron ile 30 mikron poliolefin shrink film arasında değişen kalınlıkları bulunmaktadır. Kullanılan ürünün çeşidine, ağırlığına, tipine göre de mega bant olarak uzman ekibimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda poliolefin shrink filmler konusunda yönlendirme yapmaktadır.

Makro perforeli shrink film; özellikle yumurta üretimi yapan firmalar kullanılmaktadır. Bu filmin en büyük özelliği standart filme göre farkı üzerindeki delik sayısının fazla olmasıdır. Bu delik sayısının fazla olmasının amacı yumurtanın üzerinde kabuk da kararma olmamasını (rutubetten dolayı) sağlamaktır. İçerdeki havayı dışarı tahliye ederek, kararmayı önler için yumurta sektöründe yumurta paketlemesi yaparken bu film özellikle tercih edilir. Sıcak yaz döneminde veya güney bölgelerinde ki üreticiler tercih ederler Yumurta sektöründe büyük delikli (makro perforeli) shrink filmdir.

Çapraz bağlı shrink film: görünüm olarak standart bağlı film ile aynıdır. İlk bakışta aradaki farkı anlamamız mümkün değildir. Çapraz bağlı film ile standart bağlı filme göre farklı kılan birkaç özellikleri vardır. En önemli özelliği bağ dokusudur. Çapraz bağlı adını da buradan alır. Bağ dokusu standart bağlı filme göre birbirinin içine geçecek şekilde düzenlenmiştir. Katlarının sayısı olarak da üretiminde standart filme göre daha fazla katmanlı üretilmiş bir filmdir. Böyle olunca standart filme göre çapraz bağlı filmin daha fazla mukavemetli olmasını sağlamaktadır. İnce mikronlarda aynı sonucu almamız mümkün oluyor. Böyle olunca standart filmde 19 mikron kullandığımız ürünü çapraz bağlı filmde biz çok rahatlıkla 15 mikron üretilebiliyor.

Poliolefin Shrink Film Fiyatları Ne Kadar?

Poliolefin shrink film fiyat aralığı müşteri ihtiyaçlarına göre veya paketlenecek ürünün özelliklerine göre değişmektedir. Mega Bant sizlere web sitesi üzerindeki iletişim formunu doldurarak, konusunda uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz. Firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda sizlere en doğru fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.