Streç Film

Anasayfa Streç Film

Streç Film Nedir?

Dünden bugüne evlerimizin vazgeçilmezi olan streç filmler yalnızca evlerde değil, endüstriyel birçok alanda da popüler olarak kullanılmaktadır. Streç film, plastik olarak da adlandırılabilen şeffaf bir paketleme malzemesidir.Çeşitli materyal karışımları içinde bulundurarak dayanıklılığı arttırılan ve böylece yüksek kaliteli bir performans sunan bir üründür. Esneyebilen yapısı ile sıkı bir şekilde paketlenen ürünleri rahatlıkla tutmaktadır. Polietilen veya PVC’nin farklı türlerinden de meydana gelebilen ürünlerdir. İnce, plastik yapısı sebebiyle ısıya karşı hassasiyeti bulunmaktadır ve ısı ile karşılaştığında küçülme ve gevşeme gibi tepkiler verebilmektedir.

Kullanıldığı ürün ya da materyal ile hava arasındaki etkileşimi keserek ürünü tozlanma, nemlenme veya ıslanma gibi birçok dış faktörden korumaktadır. Bu sebeple endüstriyel kuruluşların en önemli ve vazgeçilmez malzemesi haline gelmiştir. Üretim süreci boyunca ve üretim sonrası için oldukça önemli ve kritik bir yere sahip olan kaliteyi korumak firmalar tarafından oldukça dikkate alınmaktadır.

Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara hem en kaliteli hem de en ucuz ürünü satabilmek için firmalar arasında oldukça büyük bir rekabet bulunmaktadır. Bu sebeple birçok endüstriyel kuruluş, ürünleri muhafaza etmek, nem ve ıslanma gibi dış faktörlerden korumak, tozlanmamasını sağlamak ve elbette ürünleri doğru bir şekilde paketleyerek herhangi bir zarar gelmesini önlemek amaçlı da kullanmaktadır.

Streç Film Kullanım Alanları Nelerdir?

Streç filmler hava ile iletişimi kesilmek istenilen tüm ürünlerde kullanılabileceği gibi sıkıştırılarak muhafaza edilmek istenen ürünlerde de kullanılabilmektedir. Endüstriyel kuruluşlarda ya da birçok yeme-içme sektöründe kullanılmakta olan streç filmlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Günlük işlerden aşina olduğumuz, hava ile iletişimi keserek korumak istediğimiz yiyeceklerimiz veya ürünlerimiz için kullanıldığı gibi taşınma, saklama gibi birçok alanda da kullanılmaktadır. Ayrıca ambalajlama gibi birçok alanda da kullanılabilmektedir. Taşımacılık sektöründe ambalajlanan ürünlerin sıkıca sarılarak muhafaza edilmesi ve ürünlerin kalitesinin korunması açısından oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Ambalajlama işleminin sonrasında kutuları birbirine bağlayarak sıkıştırılıp taşıma kolaylığı da sağlamaktadır.

Bunlara ek olarak, ürünlerin tozlanması, ıslanması, nemlenmesi ya da herhangi bir ısı değişiminden korunması amacıyla da tercih edilmektedir. Endüstriyel alanda her ne kadar temiz bir ortam sunulmaya çalışılsa da fabrika ve depo gibi alanlarda tozlanma gibi faktörler görülmektedir. Ayrıca streç filmler; sulama, boru hattı, elektrik hattı gibi birçok olumsuz etkenden korunması için de gerekli bir ürün haline gelmektedir. Streç filmlerin kullanım şekilleri de değişiklik göstermektedir.

Streç filmler, türlerine bağlı olarak değişen kullanım şekilleri, el ve makine yöntemi ile streçleme yapılarak kullanılabilmektedir. Genel olarak streç film; birçok sektörde karşımıza çıkmaktadır. Endüstriyel kuruluşların vazgeçilmezi olan streç film; mobilyadan cama, camdan beyaz eşyaya, beyaz eşyadan birçok üretim alanına kadar kullanılmakta ve kaliteli bir deneyim sunmaktadır. Ayrıca taşınma sürecinde ya da herhangi bir alanda eşyaları sabitlemek ve güvenli bir ortam sunmak için de kullanılmaktadır.

Endüstriyel alanda kullanılan bu ürünler, yalnızca ürünler üzerindeki tozlanma, ıslanma gibi dış faktörlerden korumanın da dışında, aşina olduğumuz ve evlerimizde yiyecekler ve hava arasındaki iletişimi keserek ürünlerin bozulmadan taze kalabilmesini sağlamak amaçlı kullanılması gibi endüstriyel alanlarda da boya, pasta, cila gibi malzemelerin korunması bakımından da oldukça elverişlidir.

Ayrıca, koruma sağlamasının da dışında herhangi bir sızma işleminin önüne geçebilmek için de kullanılmaktadır. Herhangi sıvı bir ürünün ya da boru hatlarının sızdırılmasının önüne geçilmek amaçlı da kullanılabilir. Elbette endüstriyel kuruşlar için en çok yaygın olanlar yöntemlerden bir diğeri, kutulanan ürünlerin iyice sarılarak, taşımacılık esnasında ürünlerin hasar görmesini önlemek amaçlı kullanılmasıdır.

Streç Film Çeşitleri Nelerdir?

Çok işlevli özelliği sebebi ile çok fazla talep gören bu ürünler, müşteri talebine ve kullanılacak alanlara göre değişmektedir. Palet streç film, el tipi streç film, makina streç film, power streç film, endüstriyel streç film, büyük boy streç film, dilimli streç film olmak üzere yediye ayrılır.

Ancak işlevleri açısından baktığımız zaman bu ayrımın benzerlik gösterdiğini görebiliriz. Streç film üreticileri, ürünleri müşteri taleplerine göre farklı kalınlık ve ebatta üretebilmektedir. Dolayısıyla ürünler taleplere göre farklılık da gösterebilmektedir. Birçok alan için uygun olan bu ürünler; kullanılacak sektör ve ürüne göre değişiklik göstermektedir.

El tipi streç film

Genel olarak herkesin aşina olduğu bir streç film türüdür ve ürünlerin tazeliğini korumak, sızdırma, tozlanma veya ıslanma gibi birçok dış faktörden korumak amaçlı kullanılmaktadır. Boyutları 90 metre streç film ve 300 metre streç film arasında değişmektedir.

Makine streç film

Otomatik makineler tarafından el değmeden streçleme yapılabilmektedir ve 1500 metrelik bir çeşididir.

Power streç film

Tam otomatik makineler tarafından kullanılarak hızlı ve yüksek dereceli gerdirilme işlerinde kullanılır. Böylece hızlı ve sıkı bir streçleme işlemi yapılabilmektedir.

Endüstriyel streç film

Tüm endüstri ve taşımacılık alanlarında kullanılabilmektedir. Genel olarak 300 metrelik bobinler halinde üretilen bu ürün de diğerleri gibi talep gelmesi durumunda farklı kalınlık ve ebatlarda üretilebilmektedir.

Dilimli streç film

Müşteri talebine göre özel boyutlarda hazırlanarak, istenilen büyüklükte parçalara dilimlenerek kolay kullanım imkanı sunmaktadır.

Palet streç film

Kullanım çeşitliliği sebebiyle en çok tercih edilen bir çeşididir. Hem elle hem de otomatik makine kullanımı sayesinde farklı kullanım seçenekleri sunmaktadır. Endüstriyel alanlarda sıkıştırılarak yapılan streçleme işlemi sayesinde ürünlerin sağlam bir şekilde saklanmasını ve taşınmasına yaramaktadır.

Streç Film ve Palet Streç Film Farkı Nedir?

Streç film, yukarıda da bahsedildiği üzere birçok alanda kullanılmaktadır. En çok kullanılan alanları yiyeceklerin tazeliğini korumak, ürünlerin sıkıştırılması, tozlu, nemli veya ıslak dış faktörlerden korumak amaçlı kullanılmaktadır. Birçok endüstriyel kuruluş, ürünlerinin tozlanmaması için ürünün çevresini streçleyerek hem çizilme, kırılma gibi fiziksel olumsuzluklardan hem de tozlanma, ıslanma gibi ürüne zarar verebilecek etkenlerden korumak için kullanmaktadır. Endüstriyel alanlarda kullanılanları 300 metre streç film boyutunda görülmektedir. Ayrıca, streç film 50×300 boyutlarda üretildiği gibi müşteri talebine göre kalınlık, ebat ve uzunluk açısından farklılık gösterebilmektedir.

Ancak palet streç filmler; kalınlık ve ebat bakımından endüstriyel alanda kullanıma daha uygundur. Ürünün boyutu ve cinsi için yüksek kalite koruma sağlayan palet streç filmler, ister el ile isterse otomatik makine yardımıyla sıkıca sarılarak ürünü muhafaza edebilme özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde de kuruluşlar tarafından oldukça fazla talep edilmektedir.

Streç Film Fiyatları Ne Kadardır?

Streç film fiyatları için net bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Çeşitlerine, özelliklerine ve kullanım alanlarına göre fiyat değişkenliği göstermektedir. Talep edeceğiniz streç film çeşidi ve özellikleri için detaylı bilgi almak, fiyatları öğrenmek ve hızlı teslimat imkanından yararlanmak için iletişim formunu doldurarak Megabant bünyemizdeki uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Palet Streç Film Fiyatları Ne Kadardır?

Fiyatları için net bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Palet streç film, müşteri talebine göre fiyat değişkenliği göstermektedir. Talep edeceğiniz palet streç film çeşidi ve özellikleri için detaylı bilgi almak, fiyatları öğrenmek ve hızlı teslimat imkanından yararlanmak için iletişim formunu doldurarak Megabant bünyemizdeki uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Büyük Boy Streç Film Fiyatları Ne Kadardır?

Büyük boy streç film; müşterilerin talebine, kullanılacağı yüzey ve yüzeyin büyüklüğüne göre fiyat değişkenliği göstermektedir. Talep edeceğiniz ürün çeşidi ve özellikleri için detaylı bilgi almak, fiyatları öğrenmek ve hızlı teslimat imkanından yararlanmak için iletişim formunu doldurarak Megabant bünyemizdeki uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.