Yarı İletken İmalat Prosesi Ürünleri

Anasayfa Yarı İletken İmalat Prosesi Ürünleri

Yarı iletken İmalat Prosesi Ürünleri Nelerdir?

Yarı iletken imalat prosesi ürünleri, elektronik devreleri ortamda oluşan nemden koruyan ürünlerdir. Nem oranı yüksek olduğu zaman elektronik ürünler çalışamayabilir. Yarı iletken imalat prosesi ürünleri, nem emici özellikleri ve yarı iletken yapıları sayesinde elektronik ürünlerin sorunsuz bir şekilde çalışmasına ortam yaratır.

Bu ürünlere, solvent dirençli küp dizileme bandı, yonga plakalama işlemi (Cleaning Wafer), koruma bandı aplikatörü, ısıya dirençli düşük yapışkanlı plaka, ısıya dirençli sırt taşlama bandı, kalıplama bileşeni ve vakumlu yonga plakası yerleştiricisi örnek olarak verilebilir.

Solvent Dirençli Küp Dizileme Bandı

Yarı iletken üretimi ürünlerinden olan solvent dirençli küp dizileme bandı, TSV yonga levhaları işlemleri gibi özel işlemler için üretilir. TAIKO işlemi ve geçici tarayıcı teknolojisi; TSV yonga levhaları ve IGBT’ deki ultra ince kalınlıkta olan yonga levhası işlemleri için geliştirilmiştir.

Sayılan işlemlerde, solvent temizliği zaruridir ancak buna benzer ultra ince yonga levhalarda ek bir destek bandı olmadan işlem yapılamaz. Ultra ince yonga levhaları solvent temizlik işlemi aşamasında solvent dirençli küp dizileme bandına destek sağlayabilir. Ardından küp dizileme çalışması yapılabilir.

Yonga Plakalama İşlemi (Cleaning Wafer)

Cleaning Wafer ürünü, yarı iletken üretim ekipmanlarının robotik kolları veya ayna tablaları üzerindeki küçük parçacıkları yok etmek için kullanılmaktadır. El ile parçacık temizleme yöntemine kıyasla, Cleaning Wafer ürünü ile temizleme yapmak, üretim ekipmanlarının çalışmama süresini büyük oranda azaltabilir. Cleaning Wafer ile ekipmanlara önleyici bakım da yapılabilir ve böylece ekipmanlardan daha fazla verim alınabilmesini sağlanır.

Koruma Bandı Aplikatörü (Vakum+ Presleme Fonksiyonu)

Koruma bandı aplikatörü, otomatik tür bant uygulayıcısıdır ve koruma bandını vakum aşamasındaki 300mm kalınlığındaki yonga levhası yüzeyine uygular. Ürünün donanım olarak ayrıca mekanik presleme işlevi de vardır. Dışa doğru çıkıntılı iç bükey ve dış bükey yonga levhalar için bant uygulama başarımı; vakum montaj işlevi ve mekanik presleme işlevi yardımıyla büyük oranda ilerletilebilir.

Küp Dizileme Prosesi İçin UV Yayıcısı:

3 farklı modeli bulunan bu cihaz, ürünlerin yapışma kuvvetini azaltmak için kullanılır. Bu işlem, ultraviyole ışınlarının yonga plakalarının arka tarafında bulunan küp dizileme bandına gönderilmesi ile yapılır. Bu ürünün yarı-otomatik ve tam-otomatik çeşitleri bulunmaktadır.

Isıya Dirençli Düşük Yapışkanlı Plaka:

Bu bant ısıya karşı yüksek bir dirence sahiptir. Elektronik devre elemanlarını bantlamak için kullanılmaktadır. Bu ürün elektronik devrelere reçine sızmalarını engellemek için kullanılır. Yüksek ısı direncine sahip olması nedeniyle oldukça dayanıklıdır. Bu ürün vücutta kaşıntılara neden olabilir, bu yüzden deri ile temas etmesinde kaçınılmalıdır.

Sert Alt Zemin İçin Isıyla Açılan Bant:

Yonga plakalarını destekleyerek yamulma ve sarkmaları engelleyen bir banttır. Isı uygulandığı zaman kolayca açılan bir malzemedir. Bu bant açıldığında, yapışkan tabakasında bulunan düşük hacimli organik elementler yüzey üzerinde kalmaya devam eder.

Yarı İletken İmalat Prosesi Ürünleri Kullanım Alanları Nelerdir?

Yarı iletken imalat prosesi ürünleri elektronik ürünlerde kullanılır. Elektronik devre elemanlarının çalışmasını engelleyebilecek olumsuz şartlardan korumak için kullanılır. Bu ürünler nem emebilme özellikleri sayesinde elektronik devrelerin çalışma koşullarını iyileştirir. Ayrıca ısıya dayanıklı yapıları, elektronik cihazlarda meydana gelen ısınmalara karşı direnç göstermelerini sağlar. Kısaca, yarı iletken imalat prosesi ürünleri elektronik cihazların kullanıldığı alanlarda kullanılmaktadır.

Yarı İletken İmalat Prosesi Ürünleri Fiyatları Ne Kadar?

Megabant’ın endüstriyel kuruluşlar ve üreticiler için kolaylıkla tedarik ettiği yarı iletken imalat prosesi ürünleri fiyatları ürün çeşidi ve adedine göre farklılık göstermektedir. Hızlı teslimat avantajı ile bu ürünlere hızlıca sahip olabilirsiniz.

Yarı iletken imalat prosesi ürünleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Megabant’ın iletişim formunu doldurabilirsiniz.