Polietilen Shrink Film

Polietilen Shrink Film Nedir?

Polietilen shrink filmler ısı ile en direkt temas ettiğinde küçülür ve büzülerek, sarıldığı ürünün formunu alan üründür. Shrink kelime anlamı, küçülme anlamına gelir. Isıl işlem, genelde elektrikle, buharla veya gazla çalışan ısı tabancası ile uygulanması mümkündür. Büyük hacimli üretimlerde “ısı tüneli” adı verilen bir sistemin içinden geçirilen ürünler, ısı verilerek shrink film ile sarılır ve ürün şeklini alır. Shrink makineleri ile ısı tünellerinde geçerek ısıl işlem uygulanır. Kaplama malzemesini oluşturan polietilen shrink filmler genellikle polietilen(pe) ham maddeden üretilir.

Polietilen, (pet, pete, petp) polyester grubuna ait polikondenzasyon metoduyla üretilen termoplastik denilen bir malzemedir. Meşrubat, elektronik, telekominikasyon, yiyecek (gıda) ve içecek kapları,sentetik fiber gibi kullanım alanları vardır. Isıl işlem bağlı olarak,amorf(şeffaf) ve yarı-kristal (opak ve beyaz) malzeme olarak üretilmektedir. Genel özellik olarak polietilen shrink film kalınlıkları 30 mic. – 240 mic. arasında değişmektedir. Genişlikleri 15 cm – 300 cm arasında piyasa ihtiyaçları doğrultusunda. ağırlıklı olarak endüstriyel uygulamalarda çok geniş bir kullanıma sahiptir. Polietilen shrink filmler malzemeyi, şeklini alacak şekilde sarar. Rulo halinde üretilmektedir. Şeffaf ve esnektir. Ekonomik bir ambalajlama çözümüdür.

Polietilen Shrink Film Özellikleri Nelerdir?

Polietilen shrink film alçak yoğunluklu polietilenden üretilir. Yüzeyine istenirse flexo baskı yapılabilir. Ambalaj yapılmasını istenilen tüm ürünlerde ısı ile naylonun büzülerek ürünlerin şeklini alan ambalajlama türüdür. Polietilen shrink filmler, aynı anda ambalajlanan ürünler ile beraber ısıl işlemden geçirilerek ürünlerin şekline göre sıkıca sararak ambalajlar. Kolaylıkla uygulanabilmesi açısından tercih edilen ve ekonomik bir paketleme yöntemidir. Endüstride birçok sektörde kullanılan polietilen shrink film ürünleri, sağlıklı, pratik ve ekonomik ambalajlama seçeneği sunmaktadır. Rulo halinde üretilmektedir, şeffaf ve esnektir.

Shrink film, polietilen hammaddeden elde edilmektedir.Kullanım alanına göre değişik ebat ve kalınlıklarda üretilen endüstriyel bir üründür. Polietilen shrink film üretimi rulo olarak baskısız ve baskılı 15 cm den 400 cm ye kadar delikli ve deliksiz üretim yapılmaktadır. Shrink film üretim kalınlığı 30 mic ile 400 mic arasında olabilmektedir. Ayrıca ambalajlanacak yükün ağırlığına, kullanım ve depolama şartlarına göre filmin kalınlığı farklı üretimler yapılır.

Polietilen Shrink Film Kullanım Alanları Nelerdir?

Polietilen shrink film kullanım alanları shrink filmdeki yüksek saydamlık ve parlaklık ambalajlanan ürüne cazip bir görünüm kattığı gibi satışını da hızlandırır.

Bu ürün gıda, kozmetik, parfümeri, hediyelik ev eşyaları, oyuncak, kırtasiye ve daha birçok sektörde sorunsuz olarak kullanılmaktadır.

Polietilen shrink film sayesinde hayatımızı kolaylaştıran ve ürünleri güven ile kullanmamız sağlayan bir çok alan vardır örnek verecek olursak ;

  • Polietilen shrink film ile ürün ambalajı yapmak bize ürünün açılmadığını ve güvenli olarak son kullanıcıya ulaştığının garantisidir.

  • tüketici ürünü satın almadan önce ambalajın açılmadığının garantisidir.

  • depolarda veya satış raflarında kolay istifleme veya nakliye için, uygun ve güvenli bir paketleme sağlar.

  • Bazı gıda ürünlerinin dayanıklılığını veya dış etkilerden en az şekilde etkilenmelerini önlemek için örneğin (et, peynir, balık) gibi ürünler için ön koruma bariyeri görevi görür.

  • Oyuncak, kırtasiye, telekomünikasyon, hırdavat veya otomotiv parçalarında olduğu gibi, ürünün şeklini alan paketlemeler yapabilme imkanı sunar.

Polietilen Shrink Film Fiyatları Ne Kadar?

Üretim aşamasında stoklu olarak çalışan Mega Bant siz değerli müşterilerine iyi en ekonomik en iyi çözümler sunmayı kendisine amaç edinmiş firmadır. Megabant sizlere web sitesi üzerinden iletişim formunu doldurarak polietilen shrink film konusunda uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz. Firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda sizlere en doğru fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Leave a Comment

You cannot copy content of this page