Yüzey Koruyucu Film Nedir?

Yüzey koruyucu film çeşitli yüzeyler için gereksinim duyulan birbirinden farklı koruma ihtiyacı üzerine üretilmiş koruma malzemesidir. Yüzey koruyucu filmlerin çeşitli boyda ve çeşitli maddeler üretilmiş birçok modeli ve türü vardır. Isı yalıtımı, darbelere karşı koruma, kirlenmeye karşı koruma, antistatik yüzey sağlamak ve daha bir çok farklı ihtiyacı karşılamak için üretilmişlerdir.

Streç film üzerinden bir örnekle, esnek yapısı sayesinde sivri köşelerden etkilenmez ip veya çembere gerek olmaksızın uygulanabilir. Şişeli ürünlerin ambalajlanmasında güvenilir ve ekonomiktir.

Ambalaj endüstrisinde çokça tercih edilen yüzey koruyucular, gündelik yaşamda evlerde ve ofislerde de kullanılmaktadır.

Yüzey koruyucu filmler, poliolefin den üretilebildiği gibi polietilen dende üretilebilir. Farklı modellerine örnek olarak:

  • Poliolefin shrink filmler

  • PVC shrink filmler

  • El Tipi streç

  • Makine streci

  • Dilimlenmiş streç

  • Pre-streç gerdirilmiş

  • Siyah streç

Liste de verilen örneklere ek birçok farklı yüzey koruyucu film bulunmaktadır.

Yüzey koruyucu filmlerin türleri de modelleri gibi sayıca çoktur. Yapıştırıcılı yüzeyli filmler, yapıştırmaya gerek duymayan filmler, shrink filmler ve daha birçok türü bulunmaktadır.

Yüzey Koruyucu Film Özellikleri Nelerdir?

Yüzey koruyucu film kullanım alanına ve kullanım ihtiyacına göre farklı özellikler sağlamaktadır. Genellikle şeffaf üretilirler ve ambalaj endüstrisinde yoğunlukla kullanılırlar.

Yüzey koruyucu filmler, saklanmak yada transfer edilmek istenilen ürünlerde kullanılır. Ürünü sıcak, soğuk, yağış, toz ve kir gibi dış etkilerden korur. Bunun yanında paketlemeleri kolaylaştırır. Ürün nakliyesi sırasında paletlerin korunmasında dahi kullanılır. Poliolefin shrink film üzerinden bir örnekle açıklamak gerekirse. Poliolefin esnek plastik türevleri olarak tanımlanan olefinler grubunun türevlerinden oluşan ve çok katlı bir yapısı olan ambalaj filmidir. Ambalaj sektöründe, yeni nesil ambalaj filmi olarak karşımıza çıkan bu materyal, sarma ve shrink gücüne eklenen esnek yapısı shrink ambalajın uygulanabilirliğini daha da artırmıştır.

Yüzey koruyucu filmler sarıldıkları ürünü sıcak, soğuk, yağış, toz ve kir gibi dış etkilerden korur.

Statik elektriğe maruz kalmaması gereken ürünler için yüzey koruyucu filmlerin antistatik modelleri tercih edilmelidir.

Yüzey koruyucu filmlerin ölçüm parametreleri malzeme kalınlığı (mikron), malzeme tipi, malzeme eni, yoğunluk (gr/cm³), birim, ağırlık (gr/cm²), korona değeri (dyn/cm), sürtünme katsayısı, kopma noktası gerilme direnci, kopma nokta uzama yüzdesi değerleridir.

Yüzey Koruyucu Film Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Çeşitli boylarda üretilmeleri yüzey koruyucu filmleri birçok sektörde kullanılmasını ve uygun ve etkili koruyucunun en verimli şekilde uygulanmasını mümkün kılmaktadır. Yüzey koruyucu filmler, gıda, paneller sektörü, beyaz eşya, elektronik, seramik, ahşap, ayrıca palet koruyucu yüzeyi olarak koruma amacıyla kullanılmaktadır.

Saklanmak veya transfer için hazırlanan ürünlerin zarar görmemesini, sıcaklık faktöründen etkilenmemesini, kötü hava koşullarından etkilenmemesini ve bunun gibi ürüne zarar verecek faktörlerden korunmasını sağlar.

Yüzey koruyucu filmlerin, LCD paneller gibi statik enerjiye maruz kalmaması gereken ürünler için üretilmiş modelleri de bulunmaktadır.

Yüzey Koruyucu Film Fiyatları Nelerdir?

Yüzey koruyucu filmlerin fiyatları modellerine ve türlerine göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse, streç filmler taban fiyatlarını oluştururken siyah streç filme gelindiğinde fiyatlar artış göstermektedir. Megabant olarak, müşteri memnuniyetini birinci sırada tutuyor ve birincil hedefimiz olarak görüyoruz. Müşterilerimizin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik farklı fiyat ve kalitede ürünler sunuyoruz. Stok tutmamız ve stoklarımızı düzenli şekilde kontrol etmemiz sayesinde siz değerli müşterilerimizin taleplerini hızlı sevkiyatlar ile karşılayabiliyoruz. Detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için bize sayfamızdaki form aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

You cannot copy content of this page