Köşe Koruyucu Nedir?

Köşe koruyucular evlerde yer alan sivri kenara sahip eşyalarda, duvarlarda, kolonlarda hem güvenlik hem de bu alanların hasar görmemesi için kullanılan genellikle kauçuk ve silikon gibi malzemelerden hazırlanan ürünlerdir. Megabant köşe koruyucu, masa, sehpa, mutfak tezgahı gibi sivri kenarlı alanlarda yaralanmalara karşı çocukların güvenliğini sağlama amaçlı da tercih edilmektedir. Bu tip sivri bölüme sahip eşyaların kenarlarında köşe koruyucu ürünlerini kullanılarak bebeklerin güvenliği kolay bir şekilde sağlanabilir. Megabant köşe koruyucuların montaj işlemleri de zaman ve efor harcamaya gerek olmadan basit bir şekilde tamamlanır.

Genellikle çift taraflı bant ile tasarlanan köşe koruyucuları, mobilyanın yüzeyi temizlenip iyice kurulandıktan sonra sivri kenarlarına yapıştırılır. İyice yapışması 20-30 saniye kadar baskı uygulanarak montaj işlemi bitirilir. Montajı gibi temizliği de rahat bir şekilde yapılabilen köşe koruyucuları nemli bir bez ile kolayca temizlenebilir. Sayfamızı inceleyerek ihtiyacınıza uygun köşe koruyucu ürünlerini seçip hızlı teslimat avantajından yararlanabilirsiniz.

Köşe Koruyucu Ne İşe Yarar?

Megabant köşe koruyucular bebeklerin yaralanmaması için evlerin birçok bölgesinde kendisine yer bulur. Emeklemeye başlamalarından itibaren mobilyalarda yer alan sivri kenarlar yaralama potansiyeli taşıdığı için büyük tehlikeleri de beraberinde getirmektedir. Bunun yanı sıra bu ürünler duvar, kolon gibi iç ve dış mekanlarda bulunan alanlarda koruma amaçlı kullanılabilir. Köşe koruyucular, ürün sevkiyatı sırasında ürünlerin kırılmasını ve hasar görmesini engelledikleri için de büyük kolaylık sağlamaktadır. Megabant köşe koruyucu ürünleri dayanıklı yapıları sayesinde uzun süreli sevkiyat işlemleri sırasında taşınan eşyalara zarar gelmemesi adına güvenle tercih edilebilir.

Köşe Koruyucu Çeşitleri Nelerdir?

Köşe koruyucu çeşitleri kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Temel olarak bunlar;

  • Bebek köşe koruyucu

  • Masa köşe koruyucu

  • Sehpa köşe koruyucu

  • Duvar köşe koruyucu

  • Mobilya köşe koruyucu

  • Kolon köşe koruyucu

olarak listelenebilir.

Nakliye esnasında oluşan hasarlar hem üretici hem dağıtıcı hem de müşterileri mutsuz eder. Ambalajlar, ürünleri düşme, çarpma vb gibi hasarlardan koruyacak kadar güçlü değillerdir. Bu soruna karton köşe koruyucular ile taşımak istenilen ürünleri rahatlıkla muhafaza ederek çözüm getirebilirsiniz. Megabant karton köşebentler, HS (Heat Sealed) özellikleri sayesinde rutubet gibi olumsuz koşullara dayanıklı olarak üretilmiştir. İstediğiniz boyut ve kalitede seçebileceğiniz ürünlerde beyaz ve kahverengi renkleri en sık tercih edilen renklerdir. Hafif yapıları sayesinde kullanım kolaylığı da sağlar. Köşe koruyucularda kullanılan malzemeler kullanım alanlarına göre değişmek ile beraber silikon, köpük, kağıt, karton, plastik, pvc, sünger, kauçuk olarak sıralanabilir. Sayfamızda bulunan köşe koruyucuları inceleyip arzu ettiğiniz ürünü güvenle satın almak için bilgi formunu doldurup bize ulaşabilirsiniz.

Köşe Koruyucu Bant

Genel olarak plastik, kauçuktan gibi materyallerden üretilen Megabant köşe koruyucu bantları masa, sehpa, dolap, mutfak tezgahı gibi sivri köşeli eşyalarda güvenle tercih edilerek çocukların yaralanmasını engeller. Bantlar, zarar verebilecek kenarlara sahip eşyalara uygun boyutlarda seçilerek çocuğun emniyetini kolayca sağlanabilir. Bantlar mobilyalardan çıkarılmak istendiğinde iz bırakmadan kolayca sökülebilir. Şeffaf olarak da bulunan bantlar mobilyanın orjinal görünümüne müdahale etmediği için şıklıktan ödün vermeden ev kazalarının önüne geçilmesine imkan tanır.

Köşe Koruyucu Sünger

Köşe koruyucu ürünlerin üretildiği materyallerden biri olan süngerler farklı ebatlarda satılmaktadır. Yastık sünger olarak da bilinen köşe koruyucu sünger ile tv ünitesi, sehpa ve tezgah gibi alanların kenarları boydan boya kaplanıp hiçbir sivri alan bırakmadan emniyetli bir ortam oluşturulabilir. Mobilyalara uygun olarak istenilen ölçüde kesilebilen, 3-5 ve 10 metre gibi farklı ölçülerde satışa sunulan süngerlerin yanı sıra sadece kenarlar için kullanılan koruyucu süngerler de bulunmaktadır. Dekorasyon stiline göre tercih etmek üzere farklı renk seçenekleri de bulunan köşe koruyucu süngerler mobilyalarda iz ve hasar bırakmadan güvenliği sağlar. Farklı metrelerde satılan süngerleri masa, komidin, konsol gibi tercih edilen alanın ölçüsüne göre kesilip ki kolayca yapıştırılır.

Bebek Köşe Koruyucu

Bebeklerin en çok vakit geçirdikleri alan evleridir. Bedensel ve zihinsel gelişimlerinin büyük bölümlerini evlerinde yaşarlar. Bu gelişim ve öğrenme süreçlerini hızlandıran en önemli etkenlerden biri de keşfetmektir. Ancak evde zaman geçirirken kendilerini yaralayabilme olasılıkları da vardır. Bu sebeple bebekler için köşe koruyucu, kuşkusuz köşe koruyucu ürünler arasında en çok talep gören çeşitlerden biridir. Bebek sahibi olan ailelerin evlerinde kendisine sıklıkla yer bulan bu ürünler kullanım kolaylığının getirdiği konfor ve sağladığı güvenlik ile tercih sebebi haline gelmiştir. Bebeklerin güvenliği ve sağlığı için alınan küçük ama etkili önlemlerden biri olan sivri köşe koruyucu ürünler bant, sünger, plastik gibi çeşitlerde bulunur. Bebek köşe koruyucu ürünler tercih edilerek kendi başına emeklemek, yürümek, koşmak ve oynamak isteyen bebeklere gönül rahatlığı ile izin verebilir, çarpmalara ve yaralanmalara karşı güvenle tercih edebilirsiniz. Bebeğin baş hizasına gelebilecek mobilyalarda köşe koruyucu ürünler kullanarak daha özgür hissedeceği aynı zamanda da emniyette olabileceği bir ortam basit bir şekilde sağlanabilmektedir.

Masa Köşe Koruyucu

Evlerin olmazsa olmaz mobilyalarından biri olan masalar, emeklemeye başladıkları anlardan itibaren çocuklar için büyük tehlikelere yol açmaktadır. Masa köşe koruyucu ürünler çocukların yaralanmasını kolay bir şekilde önlemeye yardımcı olur. Zevke ve kullanım tercihlerine göre farklı çeşitlerinin bulunduğu masa köşe koruyucular şeffaf, sünger veya bant halinde satılmaktadır. Hiçbir sivri alan bırakmadan tamamıyla bir güvenlik sağlamak istenirse sünger köşe koruyucuları tercih etmek daha uygun olacaktır. Ancak yalnızca kenar kısmını kapatmak yeterli ise bant veya şeffaf köşe koruyucular ile masalar çocuklar için zararsız hale getirilebilir.

Duvar Köşe Koruyucu

Duvar köşe koruyucuları iç mekanlarda bulunan duvarlarda güvenlik açısından kullanabilir. Çocuğunuzun duvarların sivri kenarlarından zarar görmemesi için kullanabileceğiniz duvar köşe koruyucuları genel olarak kahverengi ve beyaz renklerde üretilmektedir. İç mekanlarda kullanılan duvar köşe koruyucular plastik, pvc, kauçuk, köpük gibi malzemelerden üretilir. Çocukların yaralanmasının önüne geçme amacının yanında oluşabilecek hasarları engellediği için duvar köşelerinin ömrünü uzatan koruyucular dekoratif bir görünüme de sahiptir. Megabant duvar köşe koruyucuları istenilen uzunluğa göre hazırlanıp hızlı bir şekilde teslim edilir.

Mobilya Köşe Koruyucu

Masa, sehpa, tv ünitesi gibi mobilyalardan kaynaklanan ev kazalarına ne yazık ki sıkça rastlanmaktadır. Çocukların en çok zaman geçirdiği ev ortamını güvenli bir hale getirmek için köşeli eşyaların sivri bölümlerini mobilya köşe koruyucu ile kapatıp sivrilikleri ve keskinlikleri azaltılabilir. Böylece sivri kenarlara çarpmalardan, düşmelerden kaynaklı istenmeyen sonuçların önüne geçilmiş olur. Mobilya köşe koruyucuları masa, konsol, sehpa, tv ünitesi gibi eşyalar için özel olarak tasarlanır ve çıkarmak istenildiği takdirde iz veya başka bir hasar bırakmaz. Çocukların yaralanmasını önlemenin yanında mobilya köşe koruyucularının başka bir kullanım amacı ise duvara yakın ya da bitişik konumda bulunan mobilyaların sürtünme sonucu zarar görmesini engellemektir. Böylece hem mobilyanın hem de duvarın hasar görmesinin önüne geçilir.

Kolon Köşe Koruyucu

Köşe koruyucu ürünlerinin kullanım alanları yalnızca iç mekan ile sınırlı değildir. Bu koruyucuların dış mekanlarda kullanım alanlarını açıklayacak olursak otoparklarda bulunan kolonları örnek olarak verebiliriz. Otoparkların kolonlarında arabalardan kaynaklı çok sayıda hasar meydana gelmektedir. Dış mekanlarda kullanılan versiyonları genellikle kullanım amacı doğrultusunda paslanmaz çelik, kauçuk gibi daha dayanıklı malzemelerden üretilen koruyucular darbe emici bölmeleri sayesinde kolonların zarar görmesinin önüne geçer. Yüzeyleri ağırlıklı olarak oval olarak tasarlanan kolon köşe koruyucuları zor bir montaj işlemi gerektirmemesi için genellikle silikon tabancası ile kolonun yüzeyine yapıştırılır. Bunun yanında plastik çiviler ile de ürün yerleştirilebilir. Yağmur, kar, yüksek sıcaklık gibi hava koşullarına uygun olarak tasarlanan köşe koruyucuları açık veya kapalı alanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. Dilediğiniz ölçü ve şekilde seçebileceğiniz iç ve dış mekana uygun birçok farklı alternatifi mevcut olan kolon köşe koruyucularını hasar görme potansiyeline sahip kolonlarınızı korumak için satın alabilirsiniz.

Köşe Koruyucu Fiyatları Ne Kadar?

Köşe koruyucu fiyatlarını etkileyen birkaç unsur vardır. Ürünün kullanım alanına bağlı olarak değişen malzeme çeşidi bu etkenlerin en önemlilerinden biridir. İç veya dış mekana uygun şekilde seçilen köşe koruyucuların fiyatları kullanılan silikon, karton, pvc, kauçuk, sünger gibi materyaller olmak üzere göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra fiyatları etkileyen bir başka etken de köşe koruyucuların ebatlarıdır. Ölçülere göre değişen fiyatlardaki ürünler, ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebatlarda tercih edilebilir. Megabant sizlere dilediğiniz kalite, ebat ve kullanım alanına göre köşe koruyucu seçenekleri sunar. Sayfamızda bulunan iletişim formunu doldurarak arzu ettiğiniz ürün ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Leave a Comment

You cannot copy content of this page